Контролюй свої гроші

Експерти громадської організації «Антикорупційний штаб» презентували інноваційний інструмент, який запобігає корупції на ремонтних роботах, і покращує взаємодію влади та місцевої громади. 

2 мільярда гривень на ремонти в Полтаві - багато це чи мало? В Антикорупційному штабі говорять - нормально. Адже, наприклад, в таких містах, як Чернігів та Запоріжжя, які теж є в об'єктиві проекту, приблизно фігурують такі ж суми.

Але чи немає зайвих витрат і кошти йдуть дійсно на ремонт? Тут на допомогу - антикорупційна карта ремонтів. Це інтерактивна карта України, на якій позначені всі ремонтні роботи міста. Відтепер кожен житель Полтави та області може проконтролювати, куди йдуть гроші платників податків, виділені на проведення ремонтів шкіл, будинків, лікарень.

Сергій Миткалик, виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб»

- Наше завдання, якщо мешканці чи люди почнуть виявляти чи під час ремонту оцих найбільших об'єктів або взагалі при ремонті будинку, садочку, школи, лікарні, якісь є порушення чи не ефективне використання коштів, помічали все на карті та писали нам скаргу. 

Над картою працювали з великою командою розробників, які допомогли автоматизувати її, і тепер всі ремонтні роботи по Україні додаються на карту автоматично та щохвилини з сайту Prozorro. Якщо кошти витратили, а ремонт не зробили, то у представників ГО «Антикорупційний штаб» є алгоритм дій. 

Юлія Гречка, керівниця проекту «Антикорупційна карта ремонтів»

- По інших містах у нас багато звернень, багато різних моментів. Ми їх всіх обробляємо, і якщо вони дійсно маюьть підстави і ми бачимо, що вкрали, або з іншої причини не зробили ремонт, а гроші були витрачені, то в таких ситуаціях ми звертаємося до замовника. Це, частіше за все, міська влада, а далі ми звертаємося до правоохоронних органів і добиваємося повернення коштів у бюджет або виконання ремонтних робіт. 

Топ-3 найдорожчих ремонти у Полтаві за 2017 - 1 кв. 2019 років

На послуги з поточного ремонту дорожнього покриття та тротуарів вулиць міста витратили 193 млн гривень.

Капітальний ремонт із заміною віконних блоків 3-ої міської лікарні міста Полтави обійшовся у 144, 7 млн гривень. 

На будівництво багатоповерхового багатоквартирного житлового будинку по вулиці Нікітченка витратили 142 млн гривень. 

Визначили і найдовший та найкоротший ремонт міста. Лідером за швидкістю став поточний ремонт ліфта. Комунальники впоралися за 1 день. А будівництво багатоповерхового житлового будинку по вул. Нікітченка зайняв позицію найдовшого ремонту - 1057 днів. 

У Полтаві за останні два роки було укладено понад 1700 договорів на проведення ремонтних робіт і витрачено більше 2 мільярдів гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію