Хто за кого голосуватиме?

Українці упродовж останніх місяців обговорюють парламентські вибори. Експерти, в свою чергу, опитали респондентів та проаналізували результати. Які вони та що про це думають політологи, з'ясовували наші журналісти.

Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології за період з 26 травня по 7 червня, за президентську партію "Слуга народу" готові проголосувати 48,5% опитаних українців, які визначились з вибором. Ще 11,8% респондентів висловили бажання проголосувати за політсилу "Опозиційна платформа – "За Життя", 8,1% – за партію "Блок Петра Порошенка "Солідарність", 7,8% – за партію "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" та  5,6% – за партію "Голос". Політологи такий результат пояснюють тим, що тут прослідковується так звана «персоніфікація». А це значить, говорить політолог Денис Пілаш, українцям потрібні нові обличчя. Утім, ця перевага ненадовго.

Денис Пілаш, політолог

- Ми бачимо віддзеркалення рейтингу там персонального і з іншого боку ми бачимо віддзеркалення якихось там ресурсів, які можуть реалізувати цей рейтинг, але при цьому сама команда, яка за цим буде приховуватися і, яка там вже представлена, вона все таки досить різнонародна. І згодом можна буде спостерігати, як вона буде розпадатися.

Денис Пілаш переконує: результати опитування не є непередбачуваними. 

Денис Пілаш, політолог

- Якщо на цьому умовно «ліберально-консервативно правацентрійському болоті» дійсно топчуться ці 6-7 політичних сил, то по факту дуже згідну програму пропонує і «Слуга народу».

Політолог наголошує: такий вибір українців через те, що вони «по горло ситі» обіцянками, які до кінця не виконав жоден Урад за всю історію незалежності України. На сайті «Української правди» повідомляється: опитування було проведене методом особистого інтерв'ю. Залучено 2021 респондентів. Мешкають вони у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що допустима для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію