Прогресивна Лохвиця

Як зекономити сотні тисяч гривень завдяки альтернативному опаленню, що таке проект «Велосипедом до школи», а також навіщо КП «Лохвиця-сервіс» трицикл «Геркулес». Про ці та інші інноваційні здобутки створеної рік тому Лохвицької ОТГ дивіться у репортажі.

Молоді, але амбітні. Лохвицька громада нараховує 13 тисяч мешканців. До її складу входять місто Лохвиця, села Криниця, Христанівка, Васильки, Гаївщина. Після створення ОТГ проаналізували бюджет. Почали думати, як зекономити кошти й направити їх на розвиток громади. 

«Лайфхак» – індивідуальні котельні, які працюють на економному  альтернативному паливі – пелетах, особливих паливних гранулах. Одна з таких котелень опалює загальноосвітню школу. Раніше заклад «втридорога» обслуговувала приватна фірма. Інша котельня обіграває міську раду. Ще один плюс: від пелетів немає ні диму, ні попелу. 

Віктор Радько, голова Лохвицької ОТГ 

- Проексплуатувавши цю котельню рік, ми зрозуміли, що цей досвід можна переносити на інші соціальні об’єкти. Вартість опалення пелетами складала 300 гривень у місяць. Якщо порівнювати з газом, то економія в місяць становила приблизно 30 тисяч гривень.

Це – комунальне підприємство «Лохвиця-сервіс». У місті й селах вже тривалий час запровадили збір сміття в індивідуальні контейнери. Людям їх дають безкоштовно після укладення договору за тарифом 8,25 грн на місяць. У певний день сміттєвоз збирає відходи, проїжджаючи повз двори. Такий досвід запозичили з Європи.

Збагатилось КП і спеціальної технікою. У 2018-му закупили транспортних одиниць на 6,5 мільйонів гривень. 

Сергій Турчин, директор КП «Лохвиця-сервіс» 

- Трактор, екскаватор, Маз-асенізатор, сміттєвоз, причіп до трактора. Трицикл «Геркулес», використовується в службі благоустрою. І траву ним вивозять, і пісок вивозять. Він використовує  на 100 кілометрів лише 2,5 літри бензину.

Загальноосвітня школа №2. Вчителі й учні школи – учасники кампанії «Велосипедом до школи» в межах проекту «Зелене світло для велоруху в громадах». Ця кампанія проводилася у п’яти ОТГ України. Його мета - обізнаність з правилами дорожнього руху при користуванні велосипедом та наголошення про переваги цього екологічного виду транспорту. Підтримали проект представники Програми для України «U-LEAD з Європою». За сприяння європейців у школі й з’явилась новенька велостоянка, адже лохвиччани – переможці проекту. 

Олеся Солохіна, директорка Лохвицької ЗОШ №2

- Цей веломайданчик розрахований на меншу кількість велосипедів. У нас близько 50-ти велосипедів, є дах, дощ не йде, тобто, дітям дуже зручно.

Реконстурювали керівники ОТГ приміщення фельдшерсько-акушерського пункту у селі Криниця. ФАП знаходиться на території колишньої звичайної квартири. Такий пункт у селі - необхідність.

Наталія Рубашенко, завідувачка Криничанського ФАПу

- В основному це серцево-судинні захворювання, тиск. Населення, яке в селі, - молоді дуже мало, в основному у нас люди після 50-ти років, а після 50-ти років, ви самі розумієте, люди страждають тиском.

Особливу увагу міська рада приділила відновленню доріг. Розробили програму, розраховану на п’ять років. Спочатку вирішили класти асфальт на околицях, а потім - у центрі. Бажаючі можуть зайти на сайт й дізнатись, коли ремонтуватимуть дорогу на їхній вулиці.

Стрічка новин