Герої не вмирають!

Цю фразу неодноразово повторювали рідні та побратими загиблого на Сході Дмитра Пругла. Прощання з ним відбулося у Свято-Успенському кафедральному соборі сьогодні. Нагадаємо: боєць «Азову» загинув у ніч з 6 на 7 червня поблизу селища Новолуганське на Світлодарській дузі під час артилерійського обстрілу. Йому було лише 28 років. Як провели героя в останню путь, бачила Марина Покшіна.

На площі перед Свято-Успенським кафедральномим собором зібралися люди. Це – рідні, друзі та просто небайдужі. Усі вони прийшли, аби провести в останній путь загиблого бійця «Азову», полтавця Дмитра Пругла. Поряд плаче дідусь героя – Микола Пругло. Він ділиться: онук хотів, щоб Україна була вільною та самостійною державою. За це, говорить чоловік, Дмитро й загинув. 

Микола Пругло, дідусь загиблого Дмитра Пругла

- Увечері він мені подзвонив, о 10 годині вечора, я спочатку хотів спитати, а він: «Дідусю, я поспішаю дуже, я прийду подзвоню, я дуже поспішаю, немає і хвилини вільного часу». Поїхав, а через дві години ото таке вночі сталося. Я вранці встаю, увімкнув радіо, каже: «Новолуганськ накрило». А я знав, що його рота і він у Новолуганську. Мені, як сказали, у мене все похололо, і п'яти, і все.

Попрощатися із загиблим Дмитром Пруглом прийшли його побратими. Серед них – боєць полку «Азов» Богдан. Хлопець ділиться: разом з Дмитром пройшли не лише «гарячі точки», а й були справжніми друзями. Того дня також були разом.

Богдан, боєць полку «Азов»

- Ворожа артилерія прилетів заборонений калібр, накрило разом із землею, навіть не встиг нічого зрозуміти, так і помер.

Колона формується перед Свято-Успенським кафедральномим собором. Труну привезли та занесли всередину. Командир 3-ї роти 2 батальйону полку «Азов» Нікіта не стримує сліз. Ділиться: на місці Дмитра міг бути він. Адже загиблий був його заступником. І вони по черзі залишалися «на базі», аби командувати ротою. Тієї ночі у бій пішов Дмитро Пруглов.

Нікіта, командир 3-ї роти 2 батальйону полку «Азов»

- Повідомили хлопці, що прилетіли перші снаряди артилерії. Одразу була доповідь, що був трьохсотий. Спочатку це був лише один трьохсотий і був названий зовсім інший позивний. А потім далі продовжувався обстріл, і вже поступала інформація про нових поранених. І серед усіх позивних один з них був «Круглий». Перша інформація поступила, що він контужений. Потім прийшла інформація, що «Круглий – 200».

Колишній боєць полку «Азов» Максим Діденко разом із Дмитром Пруглом на війні були з 2014 до 2016 років. Чоловік ділиться: герой не планував залишати фронт до остаточної перемоги. 

Дмитро Діденко, колишній боєць полку «Азов»

- Мріяв про, банально кажучи, проїхатися в танкові по Москві – це головна його мрія. Дуже часто це в нього звучало.

Відспівування тривало близько години. Дмитро Пругло не хотів, аби його тіло закопали у землю. Говорив: якщо так станеться, щоб зробили кремацію. Тому побратими переконали рідних зробити саме так. Ті погодилися.

Стрічка новин