IT-обізнаність для селян

Агрокомпанія «Полтавазернопродукт» організувала у Глобинському районі безкоштовну школу комп’ютерної грамотності для дорослих. Підприємство закупило ноутбуки, на яких жителі села Великі Кринки вивчають сучасні технології.

Проходять заняття у місцевій загальноосвітній школі під керівництвом вчителя інформатики. Найпершими на курси для підвищення кваліфікації записались педагоги цієї школи. Одночасно у класі може навчатися 12-13 людей. Також на вибрані теми лекцій як вільні слухачі зі своєю технікою приходять всі бажаючі. Тривалість уроку - година. Загалом у класі - до 14 «учнів».

Вчитель інформатики Дмитро Баталов, який веде курс «ІТ-освіта в сільській місцевості», розповів, що заняття розраховані на людей будь-якого віку.

Дмитро Баталов, вчитель інформатики Великокринківської ЗОШ

- Ми в перший день отримали 12 заявок. Всі хочуть навчатися.

Весь курс складається з 19-ти лекційних та практичних занять. Учасники вивчають сім модулів з усіх можливих тем - комунікації, "хмарні" технології, інформаційна та фінансова безпека.

Це не останній набір на такі курси. Вже планують запустити наступний, де буде більше практикантів. Дмитро Баталов говорить -  розраховують на учасників віком до 50 років і трохи старше.

Дмитро Баталов, вчитель інформатики Великокринківської ЗОШ

- Люди, яким за 40, за 50 років. У школах, університетах вони не знали комп’ютеру, тому що його тоді не було. Зараз вони мають потребу навчитися. І не тільки по роботі, а й для спілкування з родичами, дітьми. Ми вивчаємо Viber, Skype, соцмережі, електронну пошту.

Завуч Великокринківської школи Катерина Лисак - одна з учасниць курсів комп’ютерної грамотності. Жінка впевнена: одна з вимог сьогодення  - знання комп’ютера кожним.

Катерина Лисак, завуч Великокринківської ЗОШ, вчитель біології

- На сьогоднішньому занятті ми створювали нові Google-форми, повторювали скрін-програми, роботу з ними. Також вивчали техніку безпеки в інтернеті. Обов’язково важливо навчатися. Тому що сучасна людина повинна володіти комп’ютерною грамотністю. Світ і техніка не стоять на місці. Ми повинні теж "йти в ногу" з часом. 

Стрічка новин