Відсьогодні почнуть нараховувати штрафи за борги за комуналку

Відсьогодні почнуть нараховувати штрафи за борги за комуналку

З 1 травня 2019 року набули чинності нові норми закону про ЖКГ, згідно з якими вводиться пеня на комунальні борги. 

Про це розповів гендиректор Директорату сім’ї та соцпідтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

"Пеню введено тільки з 1 травня і стосується вона лише боргів, які з’явилися вже після цієї дати. Фактично, штрафи почнуть діяти тільки після 10 червня, за підсумком травневих нарахувань".

За його словами, згідно із законом пеня не нараховуватиметься, якщо борг утворився в результаті затримок у фінансуванні субсидій з боку держави.

"Але ми профінансували субсидії вчасно і в повному обсязі. Проблем з фінансуванням в цьому опалювальному сезоні не було", – пояснив Музиченко.

Що стосується субсидій, то на її скасування або видачу впливає прострочена заборгованість, але якщо її виставили тільки в липні, значить простроченою вона не є, оскільки кінцеві терміни оплати ще не настали.

За словами чиновника, у цей період субсидію громадянам призначать, але якщо терміни розгляду скарги будуть затягуватися і борг нікуди не буде діватися, то в такому випадку отримувачу потрібно буде надавати документальне підтвердження того, що борг він заперечує. Таким підтвердженням може бути, наприклад, позов до суду, повідомляє news.finance.ua.

Стрічка новин