«Полтавська галушка»: символ міста і характерна ознака національної кухні

Вже вдруге у нас проходить Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка». У програмі свята - не лише частування національною стравою, а й єднання гостей та різних колективів - з області та з-за кордону. Як відкривали та як проходив фестиваль - у сюжеті Анни Ружін.

- Був я, друзі, у Тюмені, добрі ліплять там пельмені, та немає краще страви, як галушки у Полтаві. Ой галушечки-галушки, і на салі, і в сметані, і пшеничні, і гречані.

У Полтаві відкрили Другий Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка». Свято, яке об'єднує гастрономічні смаки полтавців і прізвища власників Галушка. Фестиваль проводять вже вдруге під гаслом «Галушки всіх країн, єднайтеся!». Готуватися до свята почали вже за місяць після проведення першого.

Лариса Семеняга, одна з організаторів фестивалю 

- Учасники - це Китай, Канада, вірмени, грузини, але на нашому фестивалі будуть гості з інших країн. Це Швеція, Німеччина і Польша. Вони запитували, цікавилися і говорили, що будуть.

Учасниками були гості й з інших міст України, які дізналися про святкування.

Людмила Лінник, приїхала на фестиваль (Донецька обл.) 

- Дуже приємно зустрічають, дякують, пригощають. Дуже-дуже ми раді всіх вас бачити.

Завітав на свято і народний депутат України Артем Вітко разом з родиною. Народний обранець відвідав майстер-класи з приготування та скуштував галушку по-полтавськи. Не обійшлося і без фото на згадку. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Сьогодні жінок та наймолодшого залишили вдома, а таким чоловічим колективом сьогодні прийшли з найстаршим, та чоловічим колективом на наше традиційне свято «Полтавської галушки». Відвідали, скуштували, дуже сподобалося. Дуже цікаве свято, дякую організаторам.

Фестиваль вражає розмаїттям страв з тіста, майстер-класами з приготування. Галушки та вареники можна і придбати. На прилавках яток їх дуже багато.

- А з чим у вас галушки? 

- Галушки з м'ясом, з печінкою, грибами. Вареники з капустою, картоплею і наші фірмові по-полтавськи.

12 локацій. Більшість з них пов'язані з відпочинком. Є гастрономічні зони, фотозони і, звісно ж, сцена. Розважатимуть різні колективи області. 

Традиційно фестиваль збере володарів прізвища Галушка. Організатори запевняють – на святі буде не одна родзинка. Обіцяють дивувати гостей упродовж двох днів. Перші цікавинки обіцяють уже в суботу. Мова – про «Галушчине весілля», яке проведуть на садибі Котляревського. 

Лариса Семеняга, одна з організаторів фестивалю 

- Це буде пара, яка обрала спільне прізвище Галушка, так що справжні галушкарі будуть. І нам дуже хотілося б, щоб всі полтавці зібралися і відпочили душею.

В 2018 році на фестиваль завітало понад 15 тисяч гостей. Цьогоріч очікують близько 50.

Стрічка новин