Меморандум, який задовольнить всіх

Громада села Василівки Кобеляцького району за 5 днів має підписати меморандум з агрохолдингом. Про це обидві сторони домовились на останній зустрічі. Зараз же юристи ГО «Народний захисник», яку очолює нардеп Артем Вітко, ретельно вивчають всі представлені агрофірмою документи.

Нагадуємо, у селі Василівка Кобеляцького району з колишнього ангару для сільськогосподарської техніки планували створити склад, де б зберігалися отрутохімікати. Стурбовані селяни за допомогою звернулися до народного депутата Артема Вітка. Тоді для вирішення конфліктної ситуації він запропонував створити ініціативну групу. Так сторони дійшли згоди. Селяни разом із командою фахівців ГО «Народний захисник» запропонували агрофірмі розроблений ними меморандум. Його положення стосуються збереження здоров'я людини та охорони навколишнього середовища. Також увагу в меморандумі приділили умовам, за яких склад зі зберігання засобів захисту рослин може існувати. А саме – дотримання усіх санітарних, юридичних вимог та техніки безпеки, своєчасне інформування населення й можливість здійснення контролю. Документ передбачає і відновлення водопостачання до с.Василівки, налагодження мережі Інтернет і дооблаштування дитячого садочку.

еколог 

- Даний склад, відповідно до Державних санітарних правил 1998 року, знаходиться на відстані до найближчого населеного пункту села Василівка 560 метрів, 500 метрів – від автодороги Кобеляки-Кам'янське. Також цей склад відповідає, відповідно Державних санітарних правил, тобто, санітарні захисні зони до населеного пункту витримані.

Сергій Горденко, мешканець с.Василівка, голова ініціативної групи мешканців Василівки

- Ми отримали пакет документів. Там ще є малесенькі неточності, які потрібно вирішити. Будуть надсилатись запити з нашої сторони для уточнення. Їдемо в напрямку вирішення цієї проблеми з хімскладом в мирному руслі.

Стрічка новин