Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava» – вдруге у Полтаві

Його дати – 7, 8, 9 червня. У програмі – поетичні читання, презентації книг, вечірні концерти, перфоманси, культурологічні екскурсії. Проходитиме фестиваль у Полтаві й Решетилівці. Вхід на всі локації – вільний.

24 заходи, 13 локацій. Найцікавіше у фестивалі – його учасники. А це – поети, громадські діячі, журналісти, літератори із України та Швеції. 

Олександр Ткаченко, директор Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Poltava» 

- Цього року до нас приїде Ада Роговцева, приїде Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Іван Малкович, Артем Чех. І список ще довгий. Із шведів це – Анн Лінгебрандт, Гуннар Гардінг, Лассе Сьодерберг та інші.

«Meridian Poltava» – фактично «брат-близнюк» українсько-німецького фестивалю «Meridian Сzernowitz». Його ідеолог Святослав Померанцев вирішив «перенести» досвід організації двокультурного мистецького заходу на інші міста держави. І симбіоз Полтава-Швеція виявився ідеальним. З однієї причини.

Святослав Померанцев, менеджер Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Poltava»

- Слово «Полтава» знають у Швеції всі. Воно асоціюється виключно з Полтавською битвою. Хотів би додати, що ця асоціація негативна у зв’язку з тим, що програна війна. Але є і позитив - після війни Швеція зосередилась на собі і почала розвиватись як демократична країна.

Із промовою виступили і деякі гості із Швеції. 

Анн Лінгебрандт, поетеса (Швеція)

- Я в Україні вперше і я дуже чекаю зустрічі із поезією цієї країни. Для мене, як для більшості шведів, «Полтава» була словом, що асоціювалось із шумом зброї і смерті. Синонімом поразки. Я рада, що можу наповнити цю назву новим змістом.

Урочисте відкриття поетичного фестивалю органічно перетворилося на творчий вечір такої улюбленою полтавцями народної артистки України Ади Роговцевої. Знана акторка вчилась у Полтавській 10-тій школі. Жила на Пролетарському бульварі. Каже: тут була такою щасливою. Визначилась із покликанням під час шкільного виступу. 

Ада Роговцева, народна артистка України

- Мені доручили читати уривок з книжки про Лялю Убийвовк. Я вийшла на сцену, а в залі був тато Лялі Убийвовк. І ото я там читала, так розхвилювалася, що ми разом поплакали, він вийшов на сцену, обійняв мене, ми разом поплакали. І щось в мене в серці «тьохнуло». Отак я й зацікавилась цією професією акторки, яка супроводжує мене все життя.

Сьогодні ж заплановані поетичні читання у музеї Полтавської битви, бібліотеці імені Котляревського, Краєзнавчому музеї, на Театральній площі та інших локаціях. 

Стрічка новин