Полтавським школярам показали шлях води

Фонтан бажань, монетка, аби повернутись, та дегустація води без гіпохлориту натрію. Діти пришкільного табору гімназії №6 побували на першому водозаборі Полтави.

Шкільний автобус заїжджає на територію першого водозабору. Саме звідси вода потрапляє до житлових будинків та підприємств міста. Працівники розповідають – воду лише мінімально обробляють гіпохлоритом натрію. Хлор, що входить до складу цієї сполуки, ефективно її знезаражує й очищує, дезінфікують воду лише через якість міських труб.  

Ліана Козмійчук, прес-секретар КП «Полтававодоканал»

- Полтавці п’ють дуже чисту і якісну воду. Полтавцям в цьому відношенні дуже пощастило. Наша вода з-під землі, вона дуже чиста. І в неї немає складної технології очищення.

Роман Богатиренко колись сам третьокурсником, студентом вишу прийшов на екскурсію до підприємства «Полтававодоканал». Повернувся сюди вже у якості працівника - спочатку слюсаря, тепер - майстра дільниці експлуатації мереж водопроводу.

Роман Богатиренко, працівник КП «Полтававодоканал»

- Дуже незвично і в той же час відповідально розповідати дітям про воду. Діти знатимуть про те, яка у нас в Україні, в Полтаві особлива вода, що вона - одна із найкращих.

Отже, спочатку до свердловини. Дітям пояснюють - це глибочезний колодязь, на дні якого стоять наноси. Воду викачують й зберігають у величезних резервуарах. Дані про висоту води у таких водосховищах виводять на монітор у насосній станції. Нині це майже 4 метри. Лічильники ж вказують, скільки води перекачали до будинків. Насосна станція збудована ще у 1900-му. Поряд - перший резервуар чистої води, й місце першої свердловини. Далі - лабораторія, і в оточенні екзотичних рослин - «фонтанчик бажань».

Лариса Ніконова, вчителька Полтавської гімназії №6

- Ми дізнались, як же вода потрапляє до нас в наш будинок. Ми дізнались також, що в трьох містах України – а це Полтава, Черкаси, Чернігів і Суми водичка дуже смачна, корисна і чиста, бо добувається із свердловини на великій дуже глибині.

Завершує міні подорож частування водою, яка ще не зазнала спеціальної  обробки. 

Маша Забужна та Лєра Діденко, прийшли на екскурсію

- Смачна вода, теж все сподобалось.

Стрічка новин