16 років тому Верховна Рада Української соціалістичної республіки прийняла Акт про проголошення незалежності України – 1 грудня 1991 року на референдумі 90% українців проголосували за незалежність сво

Відтоді, зважаючи на волю українського народу та підтверджуючи історичну вагомість прийняття документу, 24 серпня вважається головним державним святом України.

«В своїй хаті – своя правда, і сила, і воля» – пророчі слова Великого Кобзаря сьогодні сприймаються нащадками як заповіт й напуття до основи гідного людського життя. Саме до пам'ятника того, хто відстоював право нації на самостійне державне життя та одвічне прагнення до незалежності й збираються полтавці у найрочисті моменти життя. Тут – і місцева влада, й представники інтелігенції, громадських організацій, науковці та краєзнавці, студентство, найменші громадяни незалежної України. Для кожного з нас поняття незалежного життя формується з власного сприйняття сучасності, реалій й прагнень, але ж відрадно, що сьогодні жоден з полтавців не байдужий до долі своєї батьківщини.

Біля пам'ятника загиблим козакам урочистості з нагоди Дня незалежності України продовжилися вшануванням славних нащадків, для кого прагнення свободи й незалежності були стержнем громадянської позиції. Символічно, що саме тут згадали визначного козацько-старшинського літописця Самійла Величка. А премії імені славетного земляка, які вручив міський голова декому з полтавців, стали підтвердженням упевненості й наполегливості на правильно обраному шляху розбудови незалежної держави, послідовній політиці міської влади. Серед номінантів – заступник директора обласного Краєзнавчого музею Валодимир Мокляк, колектив часопису «Край», доцент Полтавського технічного університету Валерій Трегубов, народний фольклорний колектив «Яківчанські витівки». Квіти до меморіалу козацької слави лягли як символ єднання поколінь та глибокої шани до подвигів наших предків.

Стрічка новин