У Полтаві в центрі міста в житловому помешканні обвалився дах

В такій домівці тепер живуть чотири полтавських родини. Після рясних дощів у помешканні обвалилася стеля. На щастя, жодна людина не постраждала. У квартирах же – сильний запах вогкості, та  більш за все господарі бояться, що в будь-який момент впаде вся покрівля. 

В цьому будинку у центрі міста мешкає чотири родини. Деяки жителі - люди з інвалідністю. Днями, коли всі були на роботі, дах однієї з квартир обвалився. За словами мешканців, домівку звели ще у далекому 1893 році. Тобто, 126 років тому. 

Лілія Просяник, мешканка будинку по вул.Європейській, 38

- Рік ми ходимо до міської влади і просимо, щоб звернули увагу на наш будинок. Він в аварійному стані. Ми просили, щоб нам вислали комісію і дали статус нашому будинку. Але комісія прийшла лише вчора, коли вже рухнув дах і коли вже приїхала поліція і МНС.

Дах решти квартир цього будинку, за словами мешканців, також скоро обвалиться. Вони навіть встановили дерев'яні підпори. Рятувальники ж разом з газовиками, аби запобігти небезпечній ситуації, відрізали газ. 

- Ну це вже все. Ой, ой, я не хотів. Воно зараз впаде.

Квартири мешканців не приватизовані. Вони перебувають на балансі Полтавської міської ради. 

Лілія Просяник, мешканка будинку по вул.Європейській, 38

- Шамота нам радить взагалі виїхати на три дня у гуртожиток і приватизувати ось ці розвалюхи. Навіщо? А ще шукати інвестора.

Щоб з'ясувати, як правильно полтавцям вийти з цієї ситуації, ми звернулись до юриста. 

Тарас Захаров, адвокат 

- Перш за все потрібно звертатися до міської влади, яка повинна прийняти два рішення: або відремонтувати вказаний будинок, тому що, як видно з відповідей, на жаль, ці мешканці, вони ще не є співвласниками будинку. Вони не оформили право власності, і фактично вказаний будинок перебуває у власності Полтавської міської ради і вона, як власник, повинна його утримувати. Тобто, міськрада або відремонтує будинок, або вона повинна надати інше житло.

Телефоном ми зв'язались із заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексієм Чепурком. Він повідомив, що тимчасово людей можуть переселити в кімнати гуртожитку. А далі має відбутись процедура, аби вони отримали кімнати з майнового фонду Полтавської міської ради. 

Стрічка новин