Скульптори тіла

До всесвітнього чемпіонату Світу з бодібілдингу, фітнесу та бодіфітнесу WABBA INTERNATIONAL 2019, який відбудеться 15 червня у Львові, ми підготували черговий сюжет про спортивну індустрію. Наші журналісти зустрілися з тренерами та людьми, для яких спорт – сенс життя. Зустріч відбулася в одному із столичних фітнес-клубів.

Спорт – це хороша фізична підготовка, відмінне самопочуття та тіло, як на обкладинках глянцевих журналів. Але щоб мати хороші результати, потрібні мотивація та правильний підхід до тренувань. Про це нам розповідає тренер з 12-річним стажем Ольга Вертегел. Вона на чемпіонат світу готує вісьмох українських спортсменів. Під її тренерським контролем – і жінки, і чоловіки. Говорить: перед чемпіонатом вони майже не залишають стіни спортзалу. 

Ольга Вертегел, тренер

- Зараз вони тренуються тричі в день. Вранці прокидаються, і я надіюся, нічого не їдять. Випивають амінокислоти і вживають білки. Йдуть на кардіо. Це перше тренування. Надалі хто може, той відпочиває. Дехто не встигає відпочивати, приходять на друге тренування. Робимо вправи на прес та обов'язково завершуємо тренування позуванням. Ввечері знову вони виходять на кардіо. Наступного дня все повторюється.

Така інтенсивність тренувань та обмеження в харчуванні спортсменів, за словами Ольги Вертегел, відображається на настрої майбутніх чемпіонів. Завдання тренера в таких випадках – підтримати та мотивувати на перемогу.

Ольга Вертегел, тренер

- Завжди повертає до початку. Зараз ситуація така, що до змагання залишається 2 тижні. Нерви на межі. Хочеться їсти. Все дратує. Але я кажу, ти маєш дійти. А навіщо це все було до цього? Тому ми сідаємо, беремося за руки та згадуємо, навіщо ми тут.

Тренування спортсменів сьогодні проходить в одному із київських спорткомплексів. Локацію для підготовки до Всесвітнього турніру їм надали безкоштовно. За словами організаторів чемпіонату, велику роль у розвитку спортивної галузі відіграють спонсори. Ми зустрілися з директором фітнес-клубу. Він розповів про те, як колись сам полюбив спорт, а сьогодні вважає своїм покликанням допомагати організаціям, які його пропагують.

Руслан Боженко, директор фітнес-клубу «Скайфітнес»

- Я завжди стараюся допомагати у фінансовому плані - спорту. На жаль, ця сфера на сьогодні переживає не кращі часи. Відсутність фінансування на собі відчувають і команди, і спортсмени при підготовці до тренувань.

Окрім матеріальної підтримки, говорить Руслан Боженко, спортсменів, які тренуються на базі його фітнес-клубу, підтримуватиме і морально. Він планує поїхати разом з ними на чемпіонат світу з бодібілдингу у Львів. Сьогодні бажає їм наснаги, жаги до перемоги та головне – пробудити бажання в інших займатися собою та своїм тілом.

Руслан Боженко, директор фітнес-клубу «Скайфітнес»

- Щоб люди, які готуються до змагань, власне кажучи, заради чого вони туди йдуть, щоб вони це отримали. І по-друге, щоб цей вид спорту популяризувати, аби наша молодь рівнялася на зразок здорової нації, повноцінного життя.

Стрічка новин