Різкого збільшення відвідуваності Чорнобиля, незважаючи на заяви туроператорів, не зафіксували

Різкого збільшення відвідуваності Чорнобиля, незважаючи на заяви туроператорів, не зафіксували

Відкривати новий контрольно-пропускний пункт (КПП) на межі зони відчуження немає потреби, КПП "Дитятки" справляється з нинішнім потоком туристів.

Так вважає голова Держагентства з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталій Петрук, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Я вважаю, що пропускної спроможності пункту для нинішньої кількості відвідувачів достатньо. Ми поки що не бачимо необхідності відкривати новий пропускний пункт", - сказав Віталій Петрук.

За його словами, відомство не фіксує різкого збільшення відвідуваності зони відчуження, незважаючи на заяви туроператорів.

"Щорічний приріст відвідуваності зони відчуження становить 30%. Цього року станом на 1 червня цей приріст становить 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Туристичні оператори стверджують, що помічають збільшення попиту, але наразі я не можу цього підтвердити", - зазначив Петрук.

За його словами, в лідерах за відвідуваністю туристи з Великої Британії, Німеччини, Польщі, США. А на діючих КПП "Дитятки" на межі 30-кілометрової зони і КПП "Лелів" у 10-кілометрової триває модернізація, зокрема впроваджено системи фото- та відеофіксації, в у вересні-2018 з'явився електронний квиток.

Стрічка новин