Висвітлення попередніх виборів було широким, але неякісним

Висвітлення попередніх виборів було широким, але неякісним

Загалом, українські медіа висвітлювали попередню виборчу кампанію широко, але неякісно, що треба врахувати під час наступних виборів.

Таку думку висловив Тарас Петрів - президент Фундації "Суспільність", співредактор журналу "Формат21", член Незалежної медійної ради - під час експертного обговорення в Укрінформі діяльності медіа на виборах.

"Ми робили експертне опитування між першим і другим туром виборів, і майже 70% українських медіа-експертів вважають, що висвітлення виборів було широким, але неякісним... Традиційні методи агітації, якщо говорити про президентські вибори, витіснив популістичний теле-інтернет-маркетинг. І навіть багато журналістських розслідувань стали інструментом цих виборчих технологій", - сказав Петрів.

Він наголосив, що медіа не можуть бути трибуною брутального популізму, оскільки це призводить до обману глядача чи споживача і втрачається експертиза.

Спікер наголосив, що треба прискіпливо виконувати золоте правило вільної журналістики і аксіому демократії — інвестори не мають права втручатися у редакційну політику, тим паче цим бравувати. 

Стрічка новин