З осені на українських дорогах фрезеруватимуть шумові смуги

З осені на українських дорогах фрезеруватимуть шумові смуги

1 вересня 2019 року набирають чинності зміни у державні будівельні норми (ДБН). У них присутня рекомендаційна норма щодо використання шумових смуг на найбільших українських трасах - дорогах вищої категорії (І-ІІ категорії).

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе у Facebook.

Такі смуги можуть влаштовуватися на дорожніх узбіччях і ділянках дороги з підвищеною небезпекою. Під час наїзду автомобіля на них водій та інші пасажири відчувають сильну шумову та вібраційну дію, що змушує інтуїтивно скидати швидкість та підвищувати увагу на дорозі.

Парцхаладзе посилається на британське дослідження, згідно з яким кожен 10-й із опитаних водіїв зізнався, що засинав за кермом, кожен 4-й - хотів заснути, бо відчував себе втомленим і млявим.

“В Україні, я думаю, ситуація не краща. Влаштування шумових смуг на трасах може дійсно суттєво підвищити безпеку на дорогах та зменшити кількість можливих ДТП. Тому ми і прописали доцільність їх влаштування”, - пояснив він.

За підрахунками експертів, влаштування шумових смуг може сприяти зменшенню кількості ДТП у 4-6 разів.

Нагадаємо, в Україні змінили ширину крайніх смуг на автотрасах.

Стрічка новин