Ціна на газ для населення може знизитись на 700-800 гривень

Ціна на газ для населення може знизитись на 700-800 гривень

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості вважають, що ціна на газ для населення може знизитися на 700-800 грн за 1 тис. кубометрів, якщо НАК "Нафтогаз" буде дотримуватися визначених урядом індикаторів.

Про це під час години запитань до уряду сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляє Укрінформ.

"Прем'єр-міністр не один раз говорив про те, що ціни, які визначає НАК "Нафтогаз", не відповідають ринковим. На останьому засідані Кабінету міністрів ми зробили зміни до 293-ої постанови, де поставили відповідні індикатори, по яких Нафтогаз має реалізувати газ населенню. При виконанні цих індикаторів ціна на газ зміниться у сторону зменшення приблизно на 700-800 грн (за 1 тис. кубометрів)", - зазначив Насалик.

Він додав, що НАК "Нафтогаз України" не входить у сферу управління міністерства, і Міненерговугілля як профільна організація не може отримати інформацію щодо поставок газу та інших аспектів діяльності НАК.

Нагадаємо, у Нафтогазі раніше заявили, що в Україні у липні кінцева роздрібна ціна газу для побутових споживачів знизиться до 7,6-8,2 грн за кубометр. У червні Нафтогаз відпускатиме газ для потреб населення за ціною 6 299 грн за 1 тис. кубометрів (без ПДВ і транспортування і розподілу), що на 5,2% вище, ніж у травні. Кінцева ціна газу повинна становити 8 627,01 грн за 1 тис. кубометрів. Проте ціни будуть різними в кожній області.

Стрічка новин