Президентський літак з 10 дітьми повернувся з Грузії в Україну

Президентський літак з 10 дітьми повернувся з Грузії в Україну

В Україну з Грузії вночі прилетів президентський літак із дітьми з української сім'ї, батьків яких місцеві правоохоронці підозрюють у торгівлі дітьми.

Про це повідомляє телеканал"112 Україна".

"Сьогодні вночі, 7 червня, 10 дітей сім'ї Сусляк повернулися в Україну. Поки їхні батьки перебувають під вартою, дідусь та бабуся будуть займатися їхнім вихованням", - йдеться у повідомленні.

Дідусь дітей запевнив, що піклуватиметься про них, і вважає обвинувачення щодо матері своїх онуків безглуздим.

"Це просто безглузде звинувачення. Я впевнений, я вірю, що правда буде знайдена. Ми віддамо дітям усе, що зможемо віддати, але маму ми не замінимо", - сказав чоловік.

Як повідомляв Укрінформ, у Грузії ведеться слідство стосовно громадянки України, яку підозрюють у торгівлі людьми. 37-річна Юлія Сусляк разом із десятьма дітьми прибула до Грузії 8 квітня. Неповнолітніх, які за документами є її дітьми, вона планувала вивезти до Абхазії, де вже перебував її чоловік. Грузинські правоохоронці запідозрили громадянку України у трафікінгу (торгівлі людьми), оскільки четверо з десяти дітей народжені сурогатними матерями в 2017 році, а троє - у 2018-му.

Тбіліський міський суд обрав для Сусляк запобіжний захід у вигляді арешту. Попереднє слухання у справі призначено на 20 червня. Обвинуваченій загрожує від 14 до 17 років позбавлення волі. У Грузії всі 10 дітей жили у двох прийомних сім'ях (по 5 дітей у кожній).

5 червня уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба полетів у Грузію та домовився про передачу дітей на територію України. Глава держави Володимир Зеленський виділив президентський літак для повернення дітей.

Стрічка новин