В Україні відзначають День журналіста

В Україні відзначають День журналіста

У державі свято започаткували в 1994 році.

В  Україні 6 червня відзначають День журналіста, який започаткували в 1994 році. Цього дня 1992 року у Брюсселі Національну спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів. Через два роки, 25 травня, перший президент України Леонід Кравчук підписав Указ про встановлення в державі професійного свята журналістів.

У світі це свято відзначають 8 вересня, починаючи з 1958 року. У  світовому календарі цей день має назву Міжнародний день солідарності журналістів і дату його відзначення обрали не випадково. Саме 8 вересня 1943 року стратили журналіста, літературного та театрального критика  і публіциста Юліуса Фучика, який був відомий своїми антифашистськими поглядами.

"У вас багато талантів. Але один я ціную понад усе: ви не даєте розслабитися. Змушуєте завжди тримати себе в тонусі. За це я вам дякую. Дуже дякую. Прошу одне: продовжуйте так і далі, не давайте спуску нікому – ні теперішнім, ні колишнім, ні майбутнім. Бо за вами має бути правда, лише правда і нічого, крім правди. З днем журналіста!", - привітав президент Володимир Зеленський журналістів.

Зазначимо, що окремо в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв'язку, який закріплений 16 листопада.

Стрічка новин