Робота водієм тролейбуса – романтична професія чи каторжна праця?

Після подій «транспортного колапсу» багато полтавців виявили бажання їздити саме на «надійному і перевіреному» комунальному транспорті. Про реалії та будні підприємства «Полтаваелектроавтотранс» дивіться далі.

Тролейбуси у Полтаві курсують із 1962, з часу заснування підприємства. Колись, за радянський часів, воно налічувало 1200 працівників. Навіть планували будувати ще одне депо. Нині ж щодня на 12 маршрутів виходять 53 тролейбуси. Штат - 545 осіб. В день «рогаті» машини перевозять до 100 тисяч людей. З них 70 тисяч - пільговики. 

Петро Карпенко, заступник директора КП "Полтаваелектроавтотранс" 

- Після того, як був прийнятий закон про перевезення пасажирів не тільки комунальним і державним, а і приватним перевізникам, на наші маршрути виїхала велика кількість альтернативного транспорту. Конкуренти забирають платних пасажирів. А нам лишають лише пільгові категорії.

Підприємство підтримує міська рада. Адже три гривні за проїзд - це дуже мало, а електроенергія коштує дорого, додав пан Карпенко.

Частина тролейбусів – «старого покоління», дніпропетровські. Але є й новенькі, Луцькі, марки «Богдан», із більш економними двигунами.

Нагальна проблема - кадри. По-перше, в Полтаві нема де вивчитись на водія тролейбуса. По-друге - робота виснажлива.

Петро Карпенко, заступник директора КП "Полтаваелектроавтотранс" 

- Вставати треба в 3, в 3-30. Дві розвозки у нас вночі працюють, які звозять водіїв та кондукторів в депо. І потім до часу ночі розвозять.

Субот-неділь немає, «плаваючий» графік, чотири на два. Проте два вихідні буває рідко. Просять вийти водіїв, бо треба ж пускати тролейбуси.

Не вистачає і кондукторів. Середня зарплатня водія - 9 300. Кондуктора - 7 800.

Стрічка новин