Газова війна

Мешканці села Копили Полтавського району боряться з газовиками. Останні без відома мешканців встановили на одній із багатоповерхівок загальнобудинковий лічильник. Жителям нічого не пояснюють. Обурені односельчани вирішили зупинити газовиків та не дати встановлювати лічильники на інших будинках. 

- Ну у нас вже на одному домі лічильник такий стоїть вже.

Село Копили, Полтавського району. Жителі збираються біля будинку, аби не дати газовикам встановити загальнобудинковий лічильник. Адже після його встановлення їм доведеться оплачувати більші платіжки. 

Ольга Балеблюх, мешканка буд. по вул. Горького, 70-в  (с.Копили)

- Ми забили на сполох, нам не потрібен лічильник. В нас в кожного є свій лічильник в квартирах. Боємось, що всі витоки газу і всі неоплати, це все буде потім. А потім деякі заборгованості, відключать весь будинок.

Про приїзд газовиків мешканці дізнались з оголошення. Проте, в ньому повідомляється не про встановлення лічильника, а про проведення аварійних робіт. 

- Навіщо дурити, потрібно було прийти людям сказати, а не писати: ми проводимо аварійні роботи. Ну які це аварійні роботи?

В такий хитрий спосіб газовики встановили лічильник на інший сусідній будинок. 

Тетяна Смерницька, мешканка буд. по вул. Горького 70 (с. Копили)

- Оце 27 числа приїхали газовики і поставили нам цей лічильник. Без ніякої згоди, ніхто нікого не питав, ніхто не об'являв, ніхто ніде нічого.

Мешканці – проти встановлення загальнобудинкового лічильника, до того ж, без їх відома. Адже, згідно зі статтею 10 Закону України «Про житлово-комунальне господарство», без дозволу мешканців й управителя цього робити вони не мали права.  

В’ячеслав Гольтваничий, житель будинку по вул. Горького (с. Копили)

- Ми не готові платити - це їхня труба, нехай вони обслуговують свою трубу, і якщо є витоки, нехай їх усувають. Ми як мешканці не повинні платити по цьому лічильнику, тому що він не рахує той газ, який ми споживаємо саме в квартирі.

Разом з жителями телефонуємо до «Полтавагазу», аби дізнатись, що це за лічильник та чому його встановлюють без згоди споживачів. Проте, відповіді почути не вдалось. Секретарі перенаправляли мешканців з одного відділу на інший. 

Ольга Голозубова, мешканка буд. по вул. Горького, 70-в  

- Як ви зможете це пояснити?

Приймальня АТ «Полтавагаз»

- Ви, будь ласка, наберіть в приймальню керівника виробничих служб.

Ольга Голозубова, мешканка буд. по вул. Горького, 70-в  

- Ми згоди не давали на встановлення цих лічильників, як Ви…

Приймальня керівника виробничих служб

- Давайте я дам номер начальника служби, телефонуйте йому. 

Телефонуємо в прес-службу «Полтавагаз» за поясненнями. 

Ірина Щербак, журналіст 

«Зараз, на жаль, відсутній зв'язок з Вашим абонентом»

Ми зателефонували в прес-службу «Полтавагаз». Проте, зв'язок з прес-секретарем відсутній. Зараз будемо йти тоді на прохідну.

Далеко зайти нам не вдалося, як завжди, нас зустрічає охорона. 

- Скажіть, будь ласка, як нам можна поспілкуватись з прес-службою. Тому що ми телефонуємо..

- Перепрошую, тільки з дозволу.

- З дозволу кого? 

- Сюди, сюди виходь. 

- Прибери це, я не даю згоду, щоб мене записували.

І так декілька хвилин. 

Ірина Щербак, журналіст 

- Ну, як завжди саме ця територія знаходиться поза межами дозволеного. Охорона не впускає, і проблеми мешканців їх не хвилюють.

Ми ще раз зателефонували в прес-службу, цього разу нам відповіли.

Наталія, прес-служба АТ «Полтавагаз»

- Для того, щоб ми мали повну інформацію, будь ласка, зайдіть в нас на сайт, в нас є там форма запиту інформаційного, впишіть всі дані, адреса і суть претензій. І ми протягом 5 днів Вам надамо відповідь.

Ми написали інформаційне звернення. Яку відповідь нададуть газовики? Дивіться в наших наступних сюжетах.

Стрічка новин