Чи продаватимуть алкоголь?

Це – головне питання під час громадських слухань у міській раді. Люди хочуть, аби такі напої заборонили продавати у нічний час доби. Обговорювали, аналізували та сперечалися депутати, підприємці та містяни. Що вирішили, знає Марина Покшіна.

У сесійній залі зібралися містяни, підприємці та депутати. Частина з них не підтримує заборону продажу алкоголю в нічний час доби, інші, навпаки, – хочуть залишити все, як є. Засідання починає заступник міського голови Полтави з економічних питань Тетяна Юрченко. Вона повідомила, в яких ще областях заборонили продаж алкогольних напоїв. Далі депутат Полтавської міської ради Едуард Волков повідомив, на якому етапі ця ситуація в Полтаві.

Едуард Волков, депутат міської ради

- Проект рішення є незмінним, крім того, що в нього була внесена правка, яким він був у першочерговому вигляді, що ми ведемо мову саме про обмеження продажу пива, крім безалкогольного. Слабоалкогольних і алкогольних напоїв, вин столових суб'єктам господарювання, крім закладів ресторанного бізнесу з 22 години вечора до 8 години ранку.

Далі радниця Міністра охорони здоров'я Вікторія Лоза розповіла про досвід інших країн світу, де у нічний час доби заборонений продаж алкоголю.

Вікторія Лоза, радниця Міністра охорони здоров'я

- ГОС рекомендує Урядам на національному рівні, на місцевому рівні приймати цю політику і скорочувати споживання алкоголю у своїх країнах та містах. Ви всі знайомі з цією страшною цифрою, яка є наразі в Україні, споживання – це також дані ГОС. Споживання в Україні на одну душу спирту 13,8 літра.

Далі до трибуни по черзі виходили полтавці. Усі вони висловлювали свою думку щодо продажу алкоголю в нічний час доби.

- Ми знаходимося у будинку напроти «МаркетОпт». Що там відбувається? Це речі, які можна довго-довго описувати. Там влаштовуються п'яні пікніки у будь-який час, з вечора і до ранку, там влаштовуються перегони на машинах до вулиці Небесної Сотні.

Коли всі скарги були почуті, слухання закінчилися. Тривало засідання близько 2 годин. Чи заборонить міська влада продаж алкоголю у нічний час доби у Полтаві, дивіться у наступних випусках «Новин».

Стрічка новин