В Україні запускають мультимедійний проект, спрямований на зміну ставлення суспільства до онкохворих

В Україні запускають мультимедійний проект, спрямований на зміну ставлення суспільства до онкохворих

Він спрямований на зміну ставлення суспільства до людей з онкологічними захворюваннями.

Як передає "Інтерфакс-Україна", проект "Я, Ніна" включатиме автобіографічну книжку української телеведучої та актриси Яніни Соколової, яка поборола рак, і художній фільм, заснований на історії її життя.

Зокрема, у фільмі розповідатиметься про молоду успішну журналістку Ніну, у якої одного разу діагностують рак. Їй роблять операцію з видалення внутрішніх жіночих органів. Журналістка намагається утримати статус-кво на роботі та вдома, але хвороба змушує змінюватися. Закоханість, виснажливі медичні процедури та інший ритм життя допомагають Ніні знайти глибший контакт із собою. У результаті вона знаходить у собі сили, щоб розпочати все з нової сторінки.

"Люди мають піти на цей фільм, щоб змінити своє життя, щоб змінити ставлення до себе, до оточення. Щоб максимально, щодня почуватися щасливими і не звертати уваги на пересуди, на те, що про них говорять. Щоб люди жили своїм життям і намагалися бути щасливими і здоровими в усіх проявах", - сказала автор проекту телеведуча Соколова.

На запитання, чи планується в подальшому знімати продовження фільму на підставі історій інших людей, Соколова відповіла, що про це поки що зарано говорити. За її словами автора, "Я, Ніна" вже пройшов перший етап конкурсу Державного агентства з питань кіно для отримання держфінансування.

Серед іншого, окрім медійної історії, проект має й соціальну функцію. Зокрема, проект підтримує закон про доступ до медичного канабісу, розвиток мережі служб паліативної допомоги (вдома, у відділеннях, хоспісах), а також профілактичні дослідження з онкології.

Нагадаємо, українська журналістка і телеведуча Яніна Соколова, яка недавно публічно розповіла про свою боротьбу з раком, вважає, що українське суспільство ще не готове сприймати людей з онкологією

Стрічка новин