В Україні змінили ширину крайніх смуг на автотрасах

В Україні змінили ширину крайніх смуг на автотрасах

Міністерство регіонального розвитку та будівництва змінило ширину крайніх смуг руху при будівництві доріг.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає прес-служба Мінрегіону.

Оновлені державні будівельні норми з проектування автомобільних доріг загального користування передбачають звуження ширини лівих смуг руху на дорогах першої категорії (з трьома і більше смугами руху в одному напрямку) до 3,5 м замість 3,75 м.

"Звуження ширини смуг руху на дорогах - дуже вдала практика для підвищення безпеки, яка працює в багатьох країнах Європи і світу. Тому ми вирішили ввести її під час нового будівництва найбільших і найбільш інтенсивних українських трас при влаштуванні лівих швидкісних смуг", - йдеться в повідомленні.

Зміна почне діяти вже з 1 вересня". За словами Лева Парцхаладзе, новими змінами також встановлена ​​нова ширина зупинкової смуги руху на дорогах вищих категорій (I-II категорій) - 3 м замість 2,5 м.

Чиновник пояснив, що діюча ширина зупинкової смуги в 2,5 м є дуже небезпечною і викликає додаткові аварії. Особливо це актуально для вантажних автомобілів, які не можуть в повній мірі безпечно і зручно розміститися на такій ділянці дороги. Також у нових змінах ДБН встановлені сучасні і більш безпечні вимоги до проектування горизонтальних і вертикальних кривих. Це актуально для гірських трас, трас на іншому складному ландшафті тощо.

Нагадаємо, уряд має намір у 19 разів збільшити штрафи за відмову водіїв маршруток у пільговому проїзді.

Стрічка новин