Майже 50 кілометрів – до найближчої лікарні

У селі Нехвороща Новосанжарського району закрили місцеве терапевтичне відділення. Воно обслуговувало понад 5000 мешканців з 15 населених пунктів. 

Це колишнє Нехворощанське терапевтичне відділення №2. 1 червня його закрили, медичних працівників скоротили та швиденько зняли табличку.

Віктор Дубович, депутат Нехворощанської ОТГ 

- Почалося це все ще з 2013 року.До цього вона була районна лікарня №2, виходить, що у нашому Новосанжарському районі було 2 лікарні. Фінансування кожної лікарні було окреме,своє. І тоді районним чиновникам, зокрема і тоді і зараз головним лікарем працює Ольга Гиря, придумалося об'єднати їх в одну. І після того, як об'єднали почалося знищення нашого терапевтичного відділення №2.

Терапевтичне відділення №2 обслуговує 15 населених пунктів Нехворощанської ОТГ, сусідньої Михайлівської ОТГ Машівського району та двох сільських рад Магдалинівського району Дніпропетровської області. Місцева влада запевняє, готова докласти всіх зусиль, аби відділення не закривали. Обіцяють надати житло необхідним лікарям та повністю фінансувати відділення. Торік сільська рада виділила субвенції на ЦРЛ майже 1,5 млн грн.

Юрій Мовчан, Нехворощанський сільський голова 

- В районі говорять, що два терапевтичних відділення при ЦРЛ не може бути і тут немає відповідних умов, а ще біда в тому, що в терапевтичному відділенні повинен бути сімейний лікар-терапевт, а в нас наданий момент працювали лікар-гінеколог і лікар-хірург.

Люди ж бідкаються: до найближчої лікарні їм доведеться їздити за майже 50 км. 

Любов Костянецька, мешканка с.Нехвороща 

- Хто поїде з людей. У мене транспорту немає, у багатьох хто тут стоїть також. Дорога наша теж не годиться. Від нас до Соколянки не доїдеш, любого не довезеш.

Підтримати людей приїхав народний депутат України Артем Вітко.

Артем Вітко, народний депутат України 

- Ситуація, м'яко кажучи, не проста. Лікарня, як мені відомо, вже близько 1,5 не функціонує. Як її відстояти, є дуже багато пропозицій. Я думаю дуже важко це буде зробити. Зараз з юристами будемо радитись, як краще це зробити. Один із виходів заснування нового комунального підприємства. І тут на мене вони можуть повністю розраховувати, тому що я завжди буду на боці людей.

Поки що ж, за словами сільського голови Юрія Мовчана, на базі Нехворощанського терапевтичного стаціонару планують влаштувати центр паліативно-хоспісної допомоги.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію