Майже два місяці у Полтаві триває міжопалювальний період

В цей час підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» активно готує теплове господарство до нового опалювального сезону. Головна мета цих робіт - підготувати теплогенеруюче, трубопровідне і теплопостачальне обладнання підприємства до безперебійної роботи протягом наступної зими.

Найбільша котельня Полтави по вулиці Ціолковського, 36, що у мікрорайоні Алмазний, обслуговує третину нашого міста. Її зупинили для проведення планового ремонту на майже три тижні з 27 травня.

Роман Конюший, начальник котельні по вул. Ціолковського, 36 

- На котельні відбувається ремонт третього котла, збудованого в 1979 році. Зараз він повністю вичерпав свій ресурс, там відбувається повна заміна трубної системи і пальників.

До речі, цього року цій котельні виповнюється 50 років від моменту вводу її в експлуатацію. «Аврора» (саме так її називають полтавці) відновить постачання гарячої води мешканцям «Алмазного» вже 14 червня. Водночас мешканці багатоповерхівок поблизу ринку «Мотель» уже котрий день поспіль чують під своїми вікнами гуркіт зварювальних апаратів та важкої техніки. Проте до незручностей ставляться з розумінням, адже знають: це «Полтаватеплоенерго» проводить заміну аварійної ділянки теплової мережі на території ринку. Усі ще пам’ятають минулорічну ситуацію, коли в результаті гідравлічних випробувань, які полтавські теплоенергетики проводять щороку в міжопалювальний період, на цій мережі стався порив. Зазвичай такі пориви полтавські теплоенергетики ліквідують швидко й оперативно. Проте того разу мешканці 25 будинків мікрорайону Алмазний разом з прилеглими до них закладами соціальної сфери кілька тижнів обходились без гарячої води. Причина крилася в тому, що понад тепловою мережею розрісся ринок «Мотель», і щоб ліквідувати порив, необхідно було спочатку демонтувати частину кіосків.

Роман Конюший, начальник котельні по вул. Ціолковського, 36

- Однак для відновлення гарячого водопостачання було відключено частину будинків цього мікрорайону це приблизно 25 домів, ми протягом року розробили і виконали ряд технічних завдань, щоб кількість будинків зменшити. І зменшити лише в міжсезонний період і на невеликий термін, тому коли буде відновлено гаряче постачання від котельні по Ціолковського з гарячою водою не буде лише один будинок по Грушевського 13. 

Саме під стінами цього будинку №13 по вулиці Грушевського на території ринку «Мотель» торік сталася аварія, яку все-таки вдалося ліквідувати, однак полтавські теплоенергетики констатували: цю ділянку мережі необхідно міняти. Тож цього року вже 14 травня стартували роботи з її повної реконструкції. Їм передував значний підготовчий період. Зокрема, проведена нарада за участю представників «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», міськвиконкому, ОДА, керівництва ринку. Спеціалісти розробили проектно-кошторисну документацію з прокладання нової тепломережі як над землею, так і під нею. Були знесені дерева, що росли в охоронній зоні, та проведено бетонування опор для повітряних трубопроводів теплопостачання.

Андрій Чернявський, заступник генерального директора з централізованих ремонтів та транспорту ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» 

- На даний час є порозуміння з адміністрацією, вони допомагають, ми частково блокуємо як бачите роботу ринку, але без цього неможливо виконати роботи. Ми йдемо їм назустріч десь, вони – десь нам. Все нормально.

У квітні були проведені тендерні торги на закупівлю труб та комплектуючих. Робота досить складна та капіталомістка - говорять теплоенергетики.

Андрій Чернявський, заступник генерального директора з централізованих ремонтів та транспорту ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» 

- Ви бачите діаметр труб, матеріал. Це труби попередньоізольовані. Вони коштують досить дорого, я не можу оперувати конкретними цифрами оскільки проводяться тендерні закупівлі на ProZorro. Ціни міняються, це досить сучасний та недешевий матеріал. І самі роботи – встановлювались опори, труби мають велику вагу. Інколи вимушені були монтувати за допомогою двох кранів, далі теплотраса піде під землю.

За словами Андрія Чернявського, роботи, які проводяться за кошти інвестиційної програми «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», затвердженої НКРЕКП, планують завершити не раніше серпня цього року.

Стрічка новин