ДБР та СБУ викрили рейдерів на захопленні гранкар'єру в Полтавській області

ДБР та СБУ викрили рейдерів на захопленні гранкар'єру в Полтавській області

За повернення кар‘єру від власника вимагали 10 млн грн.

Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України спільно викрили групу осіб, яка діяла за попередньою змовою та організувала рейдерське захоплення майна та майнових прав власника гранітних кар’єрів у Полтавській та Житомирській областях на суму 227,5 млн грн.

Для здійснення рейдерського захоплення залучено посадову особу Державної служби геології та надр України, а також інших посадових осіб контролюючих та правоохоронних органів.

Так, з грудня 2018 року по червень 2019 року для захоплення підприємства були вчинені завідомо безпідставні правочини, реєстраційні дії внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, з використанням підроблених документів (печаток, штампів) підприємства.

За повернення кар’єру від підприємця вимагали 10 млн грн. 2-х учасників рейдерської схеми затримали 3 червня під час отримання двох сум: 390 тисяч доларів США за повернення бізнесу та 25 тисяч доларів США за вирішення питань з працівниками Держгеонадрів. Ще 2-х осіб затримали як співучасників вчинення злочинів.

Організатори схеми протиправно заволоділи майном та вимагали від підприємця:

• 390 тисяч доларів США за повернення майна, погрожували передати його третім особам;

• 30 тисяч доларів США за поновлення ліцензії на видобування надр та оформлення акту перевірки кар’єру представниками Державної служби геології та надр України без виявлених порушень.

Службові особи Державної служби геології та надр України шляхом перевірок у сфері надрокористування здійснювали тиск на представників підприємства для того, щоб вони не чинили спротив рейдерському захопленню. Проведено обшук у Голови Державної служби геології та надр України, а також в Центральному міжрегіональному відділі департаменту державного геологічного контролю державної служби геології та надр України.

Усього проведено 10 обшуків в Києві та двох областях України. Один — невідкладний в приміщенні відділення «Приватбанку», де рейдери отримали гроші. Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводиться за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 189, ч. 4 ст. 260-2, ч.4. ст. 190 Кримінального кодексу України, повідомляють на сайті ДБР.

Стрічка новин