Нова свердловина видобутку газу з глибиною у 5 кілометрів з'явилась на Полтавщині

Цю відстань до надр добувачі газу пройшли дуже швидко, лише за три з половиною місяці. І це – рекорд для галузі. Належить він буровикам компанії ДТЕК Нафтогаз. Що дасть Україні освоєння технології швидкого буріння? Подробиці – далі в сюжеті.

Володимир Руженський, начальник відділу з експлуатаційного буріння ДТЕК Нафтогаз

- Свердловина вертикальна і пробурена за три з половиною місяці.

Це рекорд, і не лише для компанії ДТЕК. Так швидко в Україні іще не бурили. 5420 метрів - глибина свердловини.

Володимир Руженський, начальник відділу з експлуатаційного буріння ДТЕК Нафтогаз

- Раніше такі свердловини на застарілому обладнанні бурилися більше року. 

Успішно і швидко пробурили свердловину завдяки інноваціям та командній роботі. У бурінні задіяли сучасне обладнання: новий потужний буровий верстат з високими технічними параметрами. Задіяні кращі міжнародні практики, говорять фахівці компанії. Швидкість у цьому випадку, запевняють буровики, не впливає на якість.

Володимир Руженський, начальник відділу з експлуатаційного буріння ДТЕК Нафтогаз

- Ми використовуємо сучасні обсадні колони, труби з високогерметичними різьбами, що ніяк на якість не впливають, навпаки - тільки покращують.

З кожною новою свердловиною Україна все більше наближається до самозабезпечення власним газом, впевнені у компанії ДТЕК. Та діставитися до копалин все складніше через складні геологічні умови. Для розробки покладів потрібне сучасне дороге обладнання. 

Ігор Щуров, генеральний директор ДТЕК Нафтогаз

- Енергонезалежність являється найбільшим пріоритетом для України і компанії ДТЕК в тому числі. Ми рухаємось до цієї цілі. Ми використовуємо в своїй роботі новітні підходи, нове технологічне обладнання, що дозволяє суттєво оптимізувати буріння нових скважин.

Досвід швидкого надглибокого буріння компанія планує застосовувати і під час роботи над наступними свердловинами. Нині робітники перевозять бурове обладнання. За кілька тижнів на місці цієї 46-метрової бурової вежі буде невелика фонтанна арматура - кран, з якого надходитиме газ. Експерти галузі прогнозують: якщо українські газовидобувні компанії і надалі рухатимуться в такому темпі, держава вже за кілька років зможе відмовитися від імпортного газу. Загалом цього року ДТЕК Нафтогаз планує пробурити 3 глибокі свердловини, що стане черговим кроком до енергетичної незалежності України.

Стрічка новин