Форум професійної освіти

Такий захід пройшов у Полтаві на Театральній площі. Представники навчальних закладів демонстрували свої роботи та розповідали про свої ліцеї та училища. Паралельно йшов концерт кращих колективів цих освітніх закладів.

На Театральній площі розміщені локації. На кожній з них свій навчальний заклад представляють учні. Першою в ряду – палатка з декораціями Полтавського професійного ліцею транспорту. На столах – пароплави та потяги. Роман Гриценко у Полтавському професійному ліцеї транспорту вчиться на помічника водія електропотяга. Ділиться, які навички у його професії найважливіші.

Роман Гриценко, учень Полтавського професійного ліцею транспорту

- Нас навчають дисципліни, щоб ми були відповідальні за наших пасажирів, у нас проходить практика у Полтавському ДЕПО.

Далі свій навчальний заклад представляють педагоги та учні з Кобеляк. У них на столі – випічка та макети із зачісками. У професійному аграрному ліцеї готують перукарів та поварів-кондитерів. Майстер навчального закладу ділиться: спеціальності в них досить актуальні на сьогодні. 

Генадій Кривонос, майстер Кобеляцького професійного аграрного ліцею

- Найчастіше студенти-дівчата обирають професію кондитера та перукар-модельєр та майстер манікюру. Хлопці ж здебільшого обирають професію кухаря та тракториста-машиніста і водія.

У цей час постійно на сцені виступають колективи цих навчальних закладів. Свої номери для полтавців демонструють співаки та танцюристи.

Йдемо далі по площі. Просто неба дівчата роблять макіяжі всім охочим жінкам. Поряд з ними інші учениці заплітають коси. Черга до них довга. Мова про вихованців Полтавського професійного ліцею сфери послуг. Це – єдиний навчальний заклад у Полтаві, в якому готують кравців.

Станіслав Жуков, вчитель Полтавського професійного ліцею сфери послуг

- Є в наявності навчально-методичний центр для кравців. Він єдиний, до речі, в Полтаві. Зараз в основному обирають це перукарську справу, тобто перукарі. Кравців уже набираємо менше останнім часом, ми сподіваємося, що ця професія буде ще в тренді. Ми будемо набирати учнів за цією професією.

 Дійство на Театральний площі тривали близько 4 годин. Також свої навчальні заклади представили учні й педагоги з Лубен, Решетилівки, Хоролу та Пирятину.

Стрічка новин