Хотіли як краще, а вийшло як завжди

Завідуюча відділенням реанімації дитячої обласної лікарні намагалася врятувати дівчат-двійнят. На лікування не було коштів, тож лікарка оформила на себе карту для збору коштів. Головним фактором стала необізнаність. І тут почалися дзвінки, які відволікали від професійної діяльності. Нагадаємо, з 27-го травня від малят після їхнього народження відмовилася мати. Немовлята народилися на 28-му тижні, а їхня вага була всього по 1-му кілограму. Як вирішилася ситуація з карткою - далі у сюжеті.

У цьому відділені лежать дівчата-двійнята. Офіційних імен ще немає, але в лікарні їх називають Іра та Оля. До відділення вони потрапили в п'ятницю. Коштів на лікування не було, тож завідуюча відділенням реанімації вирішила взяти на себе долю дівчат. Вона відкрила рахунок, щоб зібрати кошти на допомогу, але юридично - це виявилось неправильним. 

Тетяна Будинська, завідуюча відділенням реанімації дитячої обласної лікарні 

- На карту було перераховано 62 тисячі 732 гривні. Ці всі гроші ми перераховуємо на рахунок благодійного фонду HELPGROUP і там є по поступках на карту - ми не зняли жодної копійки. Тому, хто перераховував гроші - це можна взяти по виписці картки.

Звернулися і до благодійного фонду HELPGROUP. Там їм не відмовили. 

Для малят приносили кошти та речі. І так - прямо до лікарні. Все наразі передали благодійному фонду. Медичні ж працівники у ситуації з карткою хотіли як краще, але зіграв основний фактор - необізнаність у юридичних питаннях.

Ніна Козяр, заст. головного лікаря з медичної частини КП Полтавська обласна клінічна лікарня 

- Серед людей інформація поширюється досить швидко, і вже почали звертатися люди з небайдужим та добрим серцем з бажанням допомогти. І запропонували відкрити рахунок, щоб перераховувати кошти, а ми могли забезпечувати потреби дітей.

Давид Джалагонія, директор ВБФ «Help Group»

- І Ніна Григорівна, і Тетяна Валентинівна діяли в рамках своєї професії. І в них велике добре серце, що люди підказали відкрити картку для збору, але насправді це не зовсім було правильно. Карту вже заблоковано, всі кошти, які надійшли на ту картку будуть перераховані на рахунок нашого фонду. Ми й надалі будемо допомагати цим дітям.

Наразі дівчатками займаються волонтери HELPGROUP. Кошти можна перерахувати тепер уже на офіційний рахунок, який є у них на сайті з поміткою для «дівчат-двійняток».

У лікарні ж сподіваються, що дзвінки до завідуючої реанімаційним відділенням припиняться. Адже це відволікає від професійних обов'язків.

Стрічка новин