Україну "окупували" метелики

Україну "окупували" метелики

Соцмережами ширяться фото і відео, на яких видно велику кількість крилатих в українських селах і містах. Звідки вони взялися і чому їх зараз так багато?

Як повідомляють у міністерстві екології, йдеться про сонцевика будякового - метелика родини сонцевикових, якого іноді також називають чортополохівка.

Це мігруючий вид. Взимку метелики мігрують у теплі краї - в Північну Африку, а навесні знову повертаються на північ, зокрема, й в Україну. Ось так виглядає карта їхньої міграції.

В Україні вони відкладають яйця, гусінь росте і заляльковується, після чого вже протягом місяця лялечки лускаються, з них виростають нові метелики. Як правило, метелики відкладають яйця групами і неодночасно. Тому нове покоління з'являються поступово і не так масово. Проте цього року, як і впродовж кількох попередніх, через коротку весну метелики відклали яйця майже одночасно, в перший вдалий за погодними умовами день.

Як наслідок, всі нові метелики з'явилися так само одночасно - після першого ж літнього дощу. За словами завідувача відділу ентомології Інституту зоології НАН України Валерія Корнєєва, пише ВВС, протягом літа метелики дадуть іще декілька ґенерацій - найімовірніше, дві або три.

Наприкінці літа, вони знову відлетять на південь, і повернуться лише наступної весни. У відомстві розповідають, що метелики цього виду під час міграції долають величезні відстані. Швидкість переміщення може сягати 50 км/году. За добу вони пролітають до 500 км.

Стрічка новин