На Полтавщині стартував оздоровчий сезон для дітей

Дитячі табори в цьому році зможуть прийняти 17 тисяч дітлахів. Усім ним частину вартості путівки на відпочинок вішкодують. Скільки коштує путівка в цьому році та як батькам її здешевити, дізнавалась Юлія Хаврель.

Андрій Небрат виховує двох синів Кирила та Мішу. Більшу частину літа хлопці відпочиватимуть у місті. 

Андрій Небрат, батько 

- Звісно хотілося б, як би була така можливість, ось мене в дитинстві відправляли в село до бабусі. В нас немає такої можливості, тому що всі ми живемо у Полтаві. Нікуди поїхати, а взагалі, було б не погано кудись до річки, на природу. 

Батько хлопчиків Андрій Небрат додає: малеча цього року відновлюватиме сили на морі. 

Андрій Небрат, батько

- Ми з дружиною плануємо на тиждень виїхати до Одеси. Вже повністю спланована поїздка, є конкретні дати і вже замовили квартиру. 

Цьогоріч оздоровитись та відпочити діти Полтавщини зможуть в 27 закладах області. Середня вартість путівки 7 з половиною тисяч гривень. Проте батьки можуть її здешевити. 

Наталія Шкоденко, заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді і спорту Полтавської ОДА

- Ми у 2017 році збільшили розмір відшкодування до двох прожиткових мінімумів для дитини від 6 до 18 років.У минулому році цією послугою скористались 9149 сімей. А в 2019 ми плануєми близько 10 тисяч сімей, які скористаються. 

Незалежно від того, чи підпадає дитина під пільгові категорії, вона має право на відшкодування частини вартості путівки на відпочинок у дитячому таборі у Полтавській області. За словами Наталії Шкоденко, така програма можлива завдяки співфінансуванню місцевого та обласного бюджету у відношенні 50/50, де один прожитковий мінімум виділяється з обласного, а ще один - з міського бюджету.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Цього року міською владою закладено 9 мільйонів гривень на відшкодування витрат щодо оздоровлення. В залежності від категорії пільговості можна розраховувати від 50-70 до 100%. Наприклад діти позбавлені батьківського піклування, діти-сироти, діти з інвалідністю можуть розраховувати на 100% відшкодування. 

Стрічка новин