Пісок не для всіх

Мова – про дитячі майданчики. Їх міська влада почала оновлювати після зими. Склали списки будинків у всіх мікрорайонах. Утім, до переліку потрапили далеко не всі пісочниці. Батьки малечі обурені: мало того, що самотужки будують майданчики, так ще й пісок повинні привозити самі. Чому декого обділили, дізнавалася Марина Покшіна.

Інна Тарасенко разом із сім'єю у будинку за адресою Бідного, 11 живе давно. Гуляти із сином виходить щоденно, бо ще в декретній відпустці. Поруч з ними є дитячий майданчик. Утім, його зробили батьки малечі мікрорайону. Жінка ділиться: влітку для дітей найбільшою забавкою є саме пісок. Його привезти у них просто немає можливості. Інна Тарасенко ділиться: до чиновників зверталися. Дехто навіть обіцяв допомогти, але тільки на словах. 

Інна Тарасенко, жителька м-ну «Левада»

- Ми самі збирали кошти на цей майданчик, ми самі його пофарбували, наші папи самі зробили забор, самі закопали колеса, самі зробили навіс над піском. Ми б дуже хотіли, щоб міська влада допомогла нам, привезли і облагородити цю пісочницю, привезли гарний пісок.

За словами адвокатів, змусити міську владу обслуговувати і цей дитячий майданчик можна. Те, що люди його встановили самі, ще не означає, що вони його й обслуговувати повинні самостійно.

Тарас Захаров, адвокат

- Відповідно до Правил благоустрою населенних пунктів, скоріше за все, пісочниці відносяться до малих архітектурних форм, до елементів благоустрою. Якщо мешканці будинку поставили його за власний рахунок, то вони повинні звернутися просто до міської влади або до ЖКГ, скоріше ж до міської влади, яка потім перенаправить цей запит до ЖКГ, про те, що міська влада взяла собі на баланс вказані елементи благоустрою.

Ми звернулися до заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексія Чепурка. Він пояснив: у першу чергу вони обслуговують ті майданчики, які в них на балансі. 

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Ну в нас є майданчики, які є на балансі комунальних підприємств. Ми на них і завозимо зараз пісок. Є «Декоративні культури», є ЖЕО №2, є перелік цих майданчиків, ми туди завозимо пісок. Є майданчики, які встановлені самовільно, не на балансі у нас, у комунальному підприємстві. Майданчики, які належать ОСББ, по ним окремо зараз збираємо звернення, частково теж допоможемо.

Олексій Чепурко обіцяє: якщо мешканці будинку звернуться до них із письмовою заявою, то їм обов'язково допоможуть. Інна Тарасенко, в свою чергу пояснює: поряд є майданчик. Утім, він не розрахований для малих дітей.

Інна Тарасенко, жителька м-ну «Левада»

- Поряд є майданчик, влада збудувала майданчик, але для таких дітей він дуже високий. Він не підходить для таких дітей, тому що там поряд гойдалки близько дуже до дітей, з гіркою близько гойдалка. І він дуже високо піднятий, я, наприклад, боюся свого трирічного сина туди пускати.

Чи допоможе міська влада дітям, дивіться у наступних випусках новин.

Стрічка новин