У Нових Санжарах відзначили свято останнього дзвоника

Цими днями в усіх учбових закладах області лунають останні дзвоники. Свято прощання зі школою відзначили і в Новосанжарській школі. Понад 900 дітей вишикувались на традиційну лінійку. Нагадаємо, саме цю школу ледь не закрили. Який настрій панує тут зараз, дізнавалась наша знімальна група.

На подвір'ї Новосанжарської школи – урочиста обстановка, квіти та школярі із стрічками. Для 80 випускників цей дзвоник пролунає востаннє. 

Інна Коломієць, випускниця 

- Я школу начеб-то і хочу закінчити, але мені страшно її покидати, звикла вже дуже, звикла до вчителів, однокласників. Ну якось сумно.

Дмитро Коба, випускник 

- Трішки схвильований, але все ж таки відчуття радості є.

Школярі підготували всім присутнім справжнє свято. Випускники дивували не стандартним вальсом, а флешмобом. 

І хоча у школі зараз панує святковий настрій, нещодавню резонансну тему закриття школи все ж таки не оминули. Про неї згадали і керівництво навчального закладу, і вчителі, і батьки. 

Микола Решетило, директор Новосанжарської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Нас фінансує держава лише для заробітної плати педагогічних працівників. Все інше державні органи влади переклали на місцеві органи влади. Саме тому і трапились ті серйозні проблеми. Нас не захистили, не підтримали, не допомогли. Це, перш за все, наш засновник – районна рада. І більше того, вона вибула із засновників. Тобто, сьогодні ми перебуваємо в статусі, мабуть, чи не єдина школа України, коли ми нічиї.

Тоді у ситуацію втрутився нардеп Артем Вітко. Кошти на систему пожежної безпеки були знайдені. 

Вікторія Саларова, мати учениці Новосанжарської ЗОШ I-III ступенів

- Хочу подякувати Артему Вітку особисто та від імені всіх батьків за те, що він допоміг у вирішенні проблем с закриттям школи, що школа не закрилася, що школа відпрацювала згідно штатного режиму.

Серед присутніх на святі цього дня – і народний депутат України Андрій Река. За його словами, ніяких проблем не було, все надумано. 

Андрій Река, народний депутат України 

- Про цю проблему ніхто навіть  не знав. Директор школи якось не приділяв уваги. У нас діти не бувають у вечірній час, тільки вдень. Все, скажімо так, видно кругом. Ніякої біди не сталося б.

Така позиція нардепа дивує. Це кадри батьківських зборів за шосте березня цього року. Тоді учні, батьки та вчителі з плакатами у руках просили не закривати єдину у Нових Санжарах школу. 

Стрічка новин