«Дихай вільно у світі без тютюну»

День боротьби із тютюнопалінням в світі відзначають сьогодні, в останній день травня. Така дата встановлена Всесвітньою організацією охорони здоров’я ще у 1987 році. Цього дня полтавці долучились до акції, де закликали покинути шкідливу звичку назавжди. А ще - зайнялись йогою.

Йога замість тютюну. Подібні заняття провели водночас у дев’яти містах України. Біля Білої альтанки просто неба учасники постелили килимки та почали робити духовно-фізичні вправи. Акція - лише частинка подібних проектів, влаштованих коаліцією громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну!».

Наталія Старейко, інструктор з йоги

- Організатор – «Україна без тютюнового диму», в співпраці з Міністерством охорони здоров’я, вирішили створити таку акцію і провести заняття з йоги, так як в йозі практикують дихальні вправи, які покращують здоров’я. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від хвороби легень помирає 8 мільйонів людей щороку. З них 900 тисяч людей – від руйнівного «пасивного» паління. Адже так званий «вторинний» тютюновий дим містить 4000 шкідливих хімічних речовин.

Олег Білоножко, учасник акції "Дихай вільно у світі без тютюну"

- Я доходив до того, що я смалив по дві пачки в день. Протягом 3-х місяців я в собі знайшов сили і сказав тютюну «ні», і досі тримаюсь. Я не розумію, як я міг так жити.

Нагадуєм, у 2012-му набули чинності зміни до закону щодо розширення переліку місць, де заборонено вживати тютюнові вироби. Наразі повністю заборонено палити у приміщеннях кафе, барів та ресторанів, а також -  на усіх робочих місцях, окрім як у спеціально відведених і обладнаних для цього територіях.

Стрічка новин