Проти реформи Міністерства охорони здоров'я

Світлогірська громада з Полтавщини сьогодні побувала у стінах Парламенту. Там разом з народним депутатом-захисником Артемом Вітком з трибуни Верховної Ради зверталися до Президента України. Просили переглянути медичну реформу МОЗу. А саме – змінити рішення щодо закриття Світлогірської лікарні.

Вони збирали мітинги у своєму селі та протестували проти закриття єдиної лікарні. Залучалися допомогою сільських і народного депутата України. 21 травня на сесії Кобеляцької районної ради вирішувалося питання щодо долі їхнього медзакладу. Тоді мешканці Світлогірська виграли ще два місяці на існування лікарні. Але час плине і активні мешканці села Світлогірське пішли далі. Сьогодні вони – біля Верховної Ради України.

Галина Ярова, старша медична сестра терапевтичного відділення с.Світлогірське

- Ми приїхали сюди звернутися до Володимира Олександровича з проханням, щоб нашу лікарню не закривали, наше відділення. І взагалі,щоб переглянули реформи, які, як ми вважаємо, злосно впливають на наше населення.

За словами людей, медзаклад, який під загрозою закриття, обслуговує понад 3 тисячі людей. І, як наголосила Світлогірський сільський голова  Тамара Гординська, до районної лікарні їм доведеться їздити за 45 км. Це додатковий час на те, щоб отримати допомогу. До того ж, за словами жінки, навіть у районній лікарні умови для лікування не кращі, ніж у їхньому відділенні.

Тамара Гординська, Світлогірський сільський голова

- Я б сказала, у Світлогірську лікарню навіть частіше зверталися жителі за допомогою, ніж у районну. Бо тут були дійсно спеціалісти і відношення було хороше до пацієнтів. І коли ми почули, що повинні закрити ті нещасні 10 ліжок, які на сьогоднішній день залишилися, 5 терапевтичних та 5 паліативних. Звичайно ж, жителі стурбовані, що з такої лікарні зробили на сьогоднішній день ніщо.

У ситуацію ще на початку боротьби за лікарню втрутився народний депутат Артем Вітко. Він разом з жителями відстоює їхнє право на доступне лікування. І сьогодні з представниками села Світлогірськ у Верховній Раді України надали розголос цьому питанню.

Артем Вітко, народний депутат України

- Так звана «медична реформа» Уляни Супрун в дії. Ця реформа абсолютно злочинна для простих людей. Приклад: село Світлогірськ Кобеляцького району. До мене звернулися його мешканці. Там під гаслами «медичної реформи» вирішили закрити стаціонарне відділення, де лікується декілька сіл.

Артем Вітко наголосив: з боку держави є неправильним лишати людей швидкої медичної допомоги. Він звернувся до Президента України з вимогою, аби той переглянув медичні реформи та скасував ті, які – не на користь людей.

Артем Вітко, народний депутат України

- Нам розповідали, що у країні будуть покращення. Як і колись казав біглий Президент Янукович. Але ми сьогодні бачимо, що з кожним днем людям стає все важче жити. В  тому числі, і із-за реформи медичної. Скорочується кількість лікарень, скорочуються відділення. Людям, які стоять біля мене, ніде буде працювати та лікуватися. Тому, звичайно, ми з людьми виступаємо за повне скасування цієї медичної реформи.

Стрічка новин