Європейська освіта у Полтаві

Цього дня студенти аграрної академії захистили польські дипломи. Вже четвертий рік поспіль Полтавська державна аграрна академія співпрацює з Вищою школою бізнесу, що в місті Домброва-Гурнича. Їхній спільний проект «Паралельний європейський диплом» дає змогу студентам, навчаючись в Україні, отримати документ про вищу освіту європейського зразка.

Освіта паралельно в двох вишах та захист одразу двох дипломів: українського та європейського – буденність для Полтавської державної аграрної академії. Чотири роки тому тут започаткували міжнародний освітній проект «Паралельний європейський диплом». 

Олег Горб, проректор з науково-педагогічної, наукової роботи та міжнародних зв’язків ПДАА

- Чим цікавий цей проект, тим, що студент, навчаючись в нашій академії, на будь-якому факультеті і отримуючи свій диплом за тим фахом, який він обрав український, він має можливість, практично не виїжджаючи з Полтави, виїжджаючи лише на 1 тиждень раз на рік для того, щоб закрити 3-тю сесію в Польщі, отримати можливість через 3 роки, а не через чотири, як в Україні, отримати диплом бакалавра з менеджменту.

Освітню програму, за якою навчаються студенти, Полтавська державна аграрна академія узгоджує з польською Вищою школою бізнесу. Дисципліни, які студенти вивчають в одному з навчальних закладів, зараховують й в іншому.

Рафал Ренбілас, проректор з міжнародних зв’язків «Академія Бізнесу», м. Домброва-Гурнича

- Це вже третя група випускників нашої програми «Паралельних дипломів». Перш за все, я хочу подякувати ректору та проректору Олегу Горбу за можливість співпраці з цим відомим університетом у Полтаві. Ми співпрацюємо на факультеті менеджмента, але на спільну програму ми можемо прийняти будь-яких студентів, котрі навчаються на різних факультетах у Полтаві, а в нашому університеті вони вивчають менеджмент. Я дуже радий, що студенти з України можуть отримати другий диплом, навчаючись у Полтаві, і приїжджаючи до нас раз на рік робити деякі практичні заняття. Це не тільки навчання та наука, це й обмін досвідом.

Цього дня диплом європейського зразка захистили 34 студента. За їхніми словами, це гарна нагода отримати престижну роботу як в Україні, так і в країнах Євросоюзу.

Вадим Гусь, випускник проекту «Паралельний європейський диплом»

- Коли ми почали навчатись по цій програмі, ми почали вивчати польську мову з її носієм панною Монікою. А коли приїхали до Польщі, вже самі почали вивчати польську мову.

Владислав Борик, випускник проекту «Паралельний європейський диплом»

- Це була дуже цікава пригода і це було більше, ніж навчання. Програма дала нам змогу подорожувати по Польщі, та по якій Польщі? По Європі. Ми могли навчатися і водночас працювати у Польщі. Тим самим переймати іхні цінності і розвиватися. Це було комплексне навчання. 

Особливо корисна ця програма для тих випускників шкіл, які невдало склали ЗНО. Для паралельного навчання сертифікати оцінювання не потрібні. 

Стрічка новин