«Полтаватеплоенерго» розпочинає оснащення житлового фонду приладами обліку гарячої води

Обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» розпочинає оснащення житлового фонду міста будинковими приладами обліку гарячої води. Цей процес здійснюється відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Тож до серпня поточного року на оператора зовнішніх інженерних мереж покладено обов’язок забезпечити оснащення будівель споживачів вузлами комерційного обліку гарячої води.

Підприємство планує протягом міжопалювального періоду цього року обладнати у кожному будинку комерційний вузол обліку гарячої води, звісно, за умови, що там надається відповідна послуга. 

Протягом цьогорічного міжопалювального періоду в житлових будинках, що отримують послугу з централізованого гарячого водопостачання від центральних теплових пунктів «Полтаватеплоенерго», буде встановлено вузли комерційного обліку гарячої води - або, як їх часто називають, будинкові лічильники гарячої води.

Віктор Іванченко, начальник служби контролю за збутом теплової енергії ПОКВПТГ_«Полтаватеплоенерго»

- В першу чергу будуть обладнані будинки, гаряча вода для яких готується поза межами будинку тобто на центральних теплопостачальних пунктах.

На цьому етапі «Полтаватеплоенерго» планує встановити 378 комерційних вузлів обліку гарячої води, а це майже 50% житлових будинків, яким надається послуга з централізованого гарячого водопостачання.

Віктор Іванченко, начальник служби контролю за збутом теплової енергії ПОКВПТГ_«Полтаватеплоенерго»

- Відповідно до закону підприємство повідомило споживачів про наміри встановити вузли комерційного обліку. Відповідна інформація розміщена на сайті підприємства. Там є і інформація щодо орієнтовної вартості встановлення вузлів  та інформація щодо внесків. Ці внески розраховані на 5 років...  Підприємство вже звернулося до органів місцевої влади щодо фінансування встановлення вузлів комерційного обліку гарячої води. На теперішній час чекаємо відповіді.

 Також на теплопостачальному підприємстві наголошують, що витрати на встановлення комерційних вузлів обліку згідно з Законом України покладаються на власників або співвласників усіх приміщень у будівлі. Вартість же самих робіт з монтажу розраховується для кожної будівлі окремо. Усе залежить від кількості точок водозабору. Також до 12 червня цього року співвласники кожної багатоповерхівки мають повідомити «Полтаватеплоенерго» про своє рішення щодо способу встановлення. Це або згода всіх мешканців на встановлення комерційного приладу обліку на запропонованих підприємством умовах з відшкодуванням витрат на його обладнання протягом п’яти років, чи погодження з підприємством інших строків повернення коштів за облаштування комерційного вузла обліку чи, відповідно, втсановлення силами підприємства лічильника, придбаного ними за власні кошти. В останньому випадку вибір лічильника для придбання потребуватиме погодження із фахівцями підприємства.

А ще співвласники можуть самостійно обладнати будівлю вузлом комерційного обліку в терміни, передбачені Законом, та у встановленому законодавством порядку і погодити це з «Полтаватеплоенерго».

Віктор Іванченко, начальник служби контролю за збутом теплової енергії ПОКВПТГ_«Полтаватеплоенерго»

- Зараз відбувається етап інформування споживачів щодо встановлення вузлів. Кожному надіслано адресне повідомлення. До 12 червня підприємство чекає відповіді від споживачів, листів. А після 12 червня вони будуть затверджуватись в органах місцевої влади після чого буде вирішуватися питання отримання коштів і відбуватиметься монтаж. Про початок монтажних робіт підприємство поінформує споживачів в ЗМІ та на сайті підприємства.

Стрічка новин