Купатися вже можна

У полтавській Ворсклі містяни плавати почали ще з початку травня. Офіційно купальний сезон відкриється лише 3 червня. Утім, людям це не заважає пірнати вже зараз. Була на пляжі та з'ясовувала, чи готова територія до початку сезону, – Марина Покшіна.

Марина Покшіна, кореспондент

- У Полтаві купальний сезон відкриється лише 3 червня. Утім, містянам це не заважає плавати вже зараз. На пляжі відпочивають і діти, і люди поважного віку. Усі вони переконують: вода вже тепла.

Серед присутніх біля водойми – Владислав Моршна. Чоловік не як всі інші відпочиває. Він приїхав до річки у час своєї обідньої перерви. Говорить: у цьому році вже купався кілька разів. Для нього пірнання у воду – найкращий відпочинок упродовж робочого дня. Ділиться, яке перше враження від річки в кінці травня.

Владислав Моршна, полтавець

- Вода вже, насправді, гарна, тепла, он і люди купаються, усім подобається. Зарано – ні. Дно відносно чисте, але все одно туди, трішки далі більше жабуриння є. Вода чиста, але водорості, вони присутні, коли пірнаєш, ти за них зачіпаєшся і це дещо викликає дискомфорт.

За словами рятувальників, вони до відкриття купального сезону готові. Зараз їхня служба працює в штатному режимі. З 3 червня перейдуть на посилений. Патрулювати будуть усі міські пляжі. Їх у межах Полтави 11. 

Євген Савчук, начальник КП «Полтавська міська рятувально-водолазна служба» МР

- Фахівці нашої служби обстежили дно акваторії. На сьогоднішній день врятовано з початку року 7 осіб. А саме: минулої неділі перевернулися люди на катамарані. Слава Богу, ми їх врятували. І ще двох хлопчиків, які самостійно вирішили перепливти річку, вибилися з сил і також їх фахівці врятували.

Медики, в свою чергу, переконують: засмага та купання у річці добре відновлює сили та покращує самопочуття. Утім, є і протипоказання. 

Олена Дараган, лікар загальної практики, сімейний лікар

- Купатися потрібно, коли температура води досягає більше 19 градусів. Пам'ятати, що купатися потрібно 15-20 хвилин, не довше. Пам'ятати про переохолодження під час купання і про можливі травми, порізи, не стрибати у воду, коли ти не знаєш глибину. Тому що є «травма пірнальника», коли люди ламають шийні відділи – хребці та стають навіть інвалідами на все життя.

Також лікарі закликають бути обережними під час засмагання. Після цієї процедури не можна різко заходити у воду, бо це може викликати судоми. Особливо таке застереження стосується людей із захворюваннями серця та судин. Занурюватися у воду завжди потрібно поступово, попередньо намочивши руки та інші частини тіла. Як правильно купатися, знає тепер і Владислав Моршна. На сьогодні, за словами чоловіка, пляжі та дно не зовсім чисті. Говорить: хотілося б, щоб за цим слідкували ретельніше.

Владислав Моршна, полтавець

- Я купаюся з середини травня, все літо і, мабуть, увесь вересень. Для мене це не є проблема, я люблю це і поважаю, але оці пляжі потрібно було б у деякій мірі підчистити, особливо у цій частині, де купаються діти.

Стрічка новин