Продавати вбивчий алкоголь таки не будуть

Днями у магазині «Продукти», що на зупинці «Петра Сагайдачного», правоохоронці вилучили із продажу спиртні напої. Причина – незаконна діяльність власниці закладу. Також на жодній з пляшок не було акцизних марок. Сталося це після того, як активісти ще раз перевірили, чи припинили свою діяльність дані підприємці. Виявилося – ні. Тому небайдужі громадяни викликали слідчо-оперативну групу та добилися, щоб та нарешті виконала свої обов'язки. 

Марина Покшіна, кореспондент

- Приміщення магазину «Продукти», що на зупинці «Фурманова», тепер здають в оренду, продавати тут більше немає що, адже у власниці незаконний алкоголь таки вилучили.

Зустріч з власницею магазину закінчується тим, що жінка штовхає журналістку та намагається перешкоджати нашій роботі. 

Кілька днів тому активісти повторно прийшли до цього закладу. Початок такий, як і минулого разу. Збираються учасники біля будівлі об 11 годині 30 хвилин. Серед них – люди з різних громадських угрупувань та просто небайдужі громадяни. Два активісти заходять у магазин і роблять замовлення. 

Володимир Арабаджі, активіст

- Двері кіоску були зачинені і дотримувалися, скажімо, «пропускного режиму» лише для своїх, але в момент, коли вони відкрили двері для потоку своїх клієнтів, один з наших, хто не був минулого разу, тобто, не був засвічений, зробив закупку і зняв на відеофайл.

Коли продавчиня налила дві рюмки міцного алкоголю, чоловік просить чек. Відповідь – також незмінна: його в нас немає. Ліцензія на алкоголь та господарську діяльність відсутня. Далі люди викликають поліцію. Приїздить слідчо-оперативна група. Один з правоохоронців з її складу був і минулого разу. Після 8 годин суперечок слідчі все-таки вилучили алкоголь і тютюнові вироби. На місце події приїхали і представники податкової інспекції.

Володимир Арабаджі, активіст

- Добилися результату того, який має бути, згідно Закону, тобто, вилучення до судового рішення. Вилучили не тільки алкоголь, а й тютюнові вироби, які знаходилися там, і проводилася торгівля без ліцензії, і вилучився алкоголь, який був фальсифікатом. Це 2 ящика, їх вилучила слідчо-оперативна група, а це вже буде інша стаття, стаття Кримінального Кодексу.

Цього разу, за словами правоохоронців, слідчо-оперативна група зробила все, що повинна. Тепер покарання не уникне ані власниця, ані постачальник незаконного товару. За словами начальника відділу комунікації Головного Управління Національної поліції у Полтавській обл. Юрія Сулаєва, це вже друге порушення упродовж одного тижня. Власниця і після попередження здійснювала незаконну реалізацію спиртних напоїв. Тому працівники правоохоронних органів вилучили пляшки без акцизних марок.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській обл.

- Складено адміністративні протоколи за статтею 156 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Це якраз і кваліфікується, що як незаконна торгівля алкогольних напоїв. Санкція цієї статті передбачає штраф від 50 до 200 неоподаткованих доходів громадян. Також стало відомо, що під час роботи на місці працівників податкової також складено ще один адміністративний протокол. Цей протокол складений за статтею 164 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Вилучений алкоголь після того, як відбудеться суд, утилізують.

Стрічка новин