Вчитися ніколи не пізно

Під таким девізом проходять заняття у студентів Університету Третього Віку. Слухачі не лише опановують різні курси, а й спілкуються та розважаються. А головне - змістовно проводять час. Університет Третього Віку функціонує на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.

55 + – Основна вимога до слухачів. Стати студентом може будь-хто, головне – бажання вчитися і дізнаватися нове.

Олексій Нестуля, ректор «Полтавського університету економіки і торгівлі»

- Ідея народилася дуже давно, коли Україна заговорила серйозно про свої Європейські прагнення. В Європі освіта для дорослих - це один із дуже важливих напрямків діяльності. І Міністерств освіти, і громад місцевих. Це створення комфортних умов середовища для людей поважного віку.

Окрім навчання, для слухачів проводилися екскурсії, кіно-кейси, зустрічі з цікавими людьми, майстер-класи та спільне дозвілля. Аналогічні заклади навчання є у Миколаєві, Львові, Дніпрі. Головне - доступність та простота у викладанні. Викладачі знаходять підхід до кожного студента.

Валентина Михайлова, випускниця Університету Третього Віку

- По-перше, доступно нам розповідають, дуже доброзичливо. І розуміють нашу вікову категорію, бо одне діло – студенти в 20 років, а інше – 55+. Дякую всьому колективу на чолі з ректором Олексієм Олексійовичем, Нестулі Світлані Іванівні. До нас вона, як до дітей, хоча ми й старші, але, як до дітей.

Таке навчання корисне для тих, хто був активним. Для кожного сертифікат про навчання - щось своє. Для когось – свідчення про те, що зміг опанувати щось нове. Хтось же за допомогою нього може розпочати нову справу в зовсім іншій сфері діяльності.

Любов Беркало, випускниця Університету Третього Віку

- Я все життя була досить активна. Займалася суспільними справами, завжди була активна. І це в школі та в вузі. Тому, в такому віці не вистачає якоїсь активності. І коли я прочитала в інтернеті, що такий університет організовується, то я туди з радістю записалася.

20 груп. 515 осіб. Саме така кількість цьогорічних випускників. В порівнянні з минулим роком вона збільшується. Цьогоріч почали приходити уже парами.

Наталія Хабарова та Вадим Хабаров, випускники Університету Третього Віку

- У нас активна життєва позиція була. І після того, як ми пішли на пенсію, і після того, як чоловік хворів, то ми вирішили, що нам треба обов'язково підвищувати свій рівень знань і якось треба бути в соціумі, спілкуватися.

Предмети та курси, які можна вивчити, - різноманітні.

Світлана Нестуля, директор на громадських засадах Університету Третього Віку 

- Вивчають комп'ютерні технології, англійську мову, здоров'я довголіття, хочу жити в якісному світі, ну і ряд інших цікавих та важливих предметів, які збагачують їхнє життя.

Наступного року набір планують зробити ще більшим. При цьому розширити кількість курсів. Головне, що університет стає хорошим та корисним місцеми дозвілля.

Віктор Мартинов, випускник Університету Третього Віку

- Ми себе тут відчуваємо, як вдома. Прекрасні педагоги, прекрасні люди, і ми з великим задоволення відвідуємо всі заняття. І дуже багато я, особисто для себе, при відвідування дізнався. Про Полтавщину, видатних людей, про яких я навіть і не чув.

Відбувся другий випуск. В кінці всі отримують сертифікати, а викладачі - подяки.

Стрічка новин