У Полтаві вшанували конструктора перших у світі порохових ракет

Таким чином відзначили 240-річчя з Дня народження Олександра Засядька. А от американські вчені на його честь навіть назвали кратер на зворотньому боці Місяця.

Олександр Дмитрович Засядько - автор першої у світі порохової ракети. Він проводив досліди у селі Лютенька, де і народився. Цьогоріч відзначають 240 річницю з Дня народження вченого. Тож, працівники Полтавського музею авіації та космонавтики організували захід, щоб розказати про історію ракетобудування та ознайомити з постаттю Олександра Засядька. 

Марина Окара, завідуюча сектору фондів Полтавського музею авіації та космонавтики

- На сьогоднішній день це ім`я маловідоме широкому загалу. Хочемо розказати про нашого краєзнавця. Людину, яка безпосередньо пов`язана із творінням перших бойових ракет на Полтавщині.

На виставку  прийшли активісти, ветерани космодрому Байконур, представники шкільної та студентської молоді. Серед присутніх і дослідниця з Гадяча, Батьківщини Олександра Дмитровича - Ірина Орлова.

Ірина Орлова, дослідниця

- Найцікавіше, що всі свої перші досліди, які він проводив по створенню цих ракет, він проводив безпосередньо у нас, в гадяцькому районі на полях, біля с. Лютенька. Біля села, в якому він народився і отримав першу освіту.

У музеї представили макети ракет та нагороди Олександра Засядька. До заходу представники обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського підготували книжкову тематичну виставку. У 4 експозиційній залі - облаштували локацію, де глядачі побачили процес створення та запуску ракет. Виставка триватиме 2 тижні.

Стрічка новин