Обережно, сказ!

Так пояснили працівники міського відділу Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Ользі Мірошніченко, яку днями покусала собака. Останню помістили в цей заклад на карантин. Полтавка хвилюється не так за своє, як за здоров'я тварини. Бо, за словами дівчини, собаку там утримують в неналежних умовах.

Полтавку Ольгу Мірошніченко декілька днів тому покусала собака. Після інциденту жінці зробили кілька необхідних щеплень та відпустили додому. А тварину працівники КАТП-1628 помістили на карантин у ветеринарну клініку. Туди дівчина приїхала наступного дня, аби перевірити, як себе почуває собака.

Ольга Мірошніченко, полтавка

- Я помітила, що собака сидить в настільки тісній клітці, що вона не має можливості лягти. Вона знаходиться там у напівсидячому положенні, від напруги, постійно знаходячись там дві доби. У неї тремтіли передні лапи і, як вона не намагався лягти, у неї це не виходило.

 На підтвердження своїх слів, Ольга Мірошніченко зробила кілька фото. На ньому видно, що собаці, дійсно, тісно. Дівчина звернулася до керівництва клініки, аби вони перемістили тварину в більший вольєр. А тим часом жінка самотужки шукає хазяїна собаки. 

Ольга Мірошніченко, полтавка

- Керівництво клініки мені відмовило, пояснюючи, що вольєри в них згнили, а кліток більших у них не має. Я пропонувала привести зварювальника, який би вирішив проблему гнилого вольєра, пропонувала допомогу у вигляді ремонтника, який би зробив клітку, для тварин великих, які не поміщаються в клітці.

Завідуюча клініки від допомоги відмовилася. Ольга Мірошніченко викликала поліцію та написала заяву про жорстоке поводження з тваринами, ГРАФІКА де зазначила: тварину утримують в клітці, яка не відповідає розмірам, тобто обмежує її в русі та призводить до фізичних страждань. КІН ГРАФІКИ Працівники правоохоронних органів заяву прийняли.

Катерина Григоренко, прес-офіцер управління патрульної поліції у Полтавській області 

- 22 травня полтавські патрульні прибули на виклик на вулицю Південну з приводу жорстокого поводження з тваринами. У заявниці було відібрано заяву та пояснення, та передано до Полтавського ВП № 2.

У Головному Управлінні Національної поліції повідомили, що у райвідділку № 2 цю заяву знайти не змогли. Працівники клініки, у свою чергу,  пояснюють: діяли так, як повинні. І переконують: собака там знаходиться у належних умовах, їжа та вода у тварини є. 

Максим Діденко, зав.міськ.відділом Полт. обл. державної лікарні ветеринарної медицини

- Коли укус наносить домашня або дика тварина. Ця тварина повинна негайно бути доставлена в державну клініку ветеринарної медицини і піддана карантинуванню. Карантинування проводиться упродовж 10 днів. Дана собака – вона бродяча, вона нанесла укуси людині, доставили її представники КАТП-1628. Вона, звичайно, знаходиться в карантині.

За словами адвокатів, за неналежне утримання тварин передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. Утім, довести її вкрай важко.

Тарас Захаров,адвокат 

- Ми можемо неправильно розуміти, що таке «неналежне утримання», і те, що нам здається, що її там тримають у маленькій, середній клітці, це не значить, що її тримають в умовах, які не відповідають вимогам Законодавства.

Тарас Захаров говорить: ГРАФІКА є Наказ державного Комітету ветеринарної медицини. У ньому йдеться, що умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними у природній активності та інші потреби. Наразі ж полтавка щодня возить їжу для тварини та хоче, аби хазяїн тварини знайшовся якнайшвидше, адже у нього має бути карта щеплень. Сказ – не вийняток. Тоді собаку відпустять.

Ольга Мірошніченко, полтавка

- Для мене дивно, що собака потребує їжі, знаходячись на карантині в медичному закладі.

Стрічка новин