Майже 3 тисячі зважувань і 144 порушення

І це – з початку 2019 року. Нехтування правилами з боку водіїв великогабаритного транспорту призводить до руйнації асфальту. За перевезення з перевищенням допустимих габаритів нарахували плату 46 тис 200 євро. Тож в облдержадміністрації зібралися представники дорожньої сфери, щоб обговорити варіанти збереження цілісності дорожнього покриття.

На території Полтавської області на дорогах загального користування діють десять сертифікованих майданчиків для габаритно-вагового контролю. З них дев’ять - на дорогах державного значення та одна на місцевій дорозі. Задля збереження цілісності дорожнього покриття, власникам та водіям великогабаритного транспорту заборонятимуть рухатися при температурі повітря понад +28 градусів з 10:00 до 22:00. 

Вартість майданчика від 500 тис. грн до 1,5 млн грн. Проте така витрата є виправданою,  адже це зекономить кошти для ремонту зруйнованого дорожнього покриття.

Володимир Димкар, начальник Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області

- Працівники стоять у 3 місцях, там ми можемо робити зважування. Недобросовісні перевізники вже навчилися об’їжджати наші зважувальні майданчики. Щойно робітники розкладали необхідну установку, вантажівки відразу рухаються іншими дорогами та руйнують їх. І ефективної роботи немає.

Більшість таких майданчиків знаходяться на автодорозі Київ-Харків-Довжанський у селах Чутово, Копили, Олексіївка та на території міста Пирятин. Також на автодорозі Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка у селах Сухинівка та КапустЯни. На дорозі Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин - у селі Млини. 

Олексій Басан, директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області»

- З часу нашого існування ми проаналізували всю логістику великовагового транспорту. Всі, навіть ті, які порушують. Максимальне навантаження на наші дороги складає 24 тонни, або 7 тонн на вісь. На жаль, у нас статистика катастрофічна, бо більшість перевізників нехтують цими правилами.

Наразі на всіх дорогах державного значення на території Полтавської області вже виставили відповідні тимчасові дорожні знаки з інформацією про обмеження.

Стрічка новин