В Україні можуть заборонити використання пластикових пакетів

В Україні можуть заборонити використання пластикових пакетів

Бізнес підтримує необхідність боротьби з пластиком задля захисту навколишнього природного середовища – наразі у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти (№9507, 9507-1, 9507-2), якими може бути введено обмеження на використання пластикових пакетів в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Європейської бізнес асоціації, пише Економічна Правда.

Зазначається, що кінцевою метою цих законопроектів є зменшення кількості небезпечних відходів із поліетилену. Водночас, експерти зазначають, що “кілька моментів викликають занепокоєння”.

По-перше, проектами пропонується заборона реалізації пакетів в рітейлі, тобто у торгових мережах, а не на стихійних точках продажу.

"Централізована торгівля є зручним місцем для встановлення та використання заборон, оскільки у будь-який час можна провести перевірку. При цьому, будемо чесними, стихійні ринки, мережа інтернет, пересувні точки продажу не підпадуть під заборону, оскільки контроль там не здійснюється", – зазначають експерти.

Незрозумілим, на їхню думку, також є застосування заборони на реалізацію пакетів для рітейлу, не охоплюючи сферу надання послуг, перевезень тощо, що в цілому є дискримінаційним.

По-друге, розробка окремого законопроекту щодо заборони використання пакетів, без врахування питань щодо використання, наприклад, пластикових пляшок чи коробок, упаковки з інших матеріалів тощо, навряд буде сприяти бажаним результатам у контексті зниження забруднення навколишнього середовища.

По-третє, надзвичайно важливою є інформаційна підтримка таких змін з боку держави.

"Споживачі мають розуміти, що відсутність звичного для них й відносно недорогого пакування у вигляді поліетиленових матеріалів та наявність натомість більш вартісних, але еко-дружніх альтернатив є вимогою сьогодення в контексті сталого розвитку суспільства та відповідальності перед майбутніми поколіннями", – підкреслили в асоціації.

Стрічка новин