На Полтавщині цвіте віскарія

На Полтавщині цвіте віскарія

Квітуватимуть рослини до липня.

Яскраві рожеві поля із квіткою віскарія зафіксували на території Більського городищі (Котелевський район). Про це повідомили на сторінці історико-культурного заповідника у Фейсбук.

Віскарія звичайна росте майже по всій території України і належить до неофіційних лікарських рослин, тому аптеками не відпускається. У народній медицині застосовують траву, яку збирають у період цвітіння.

Довідково. Віскарія (Viscaria vulgaris, Lichnis viscaria, L. viscosa, віскарія клейка) – це трав’яниста багаторічна лікарська рослина, яка відноситься до родини гвоздикових. У неї прямостояче, голе, просте або дещо розгалужене зверху стебло завдовжки 40-80 см з верхніми клейкими меживузлями. Листя голе, при основі гостре, війчасте. Прикореневі листки обернено ланцетні, зібрані у розетці та звужені в черешок. Стеблові листки вузько ланцетні, сидячі. Квіти віскарії звичайної двостатеві, правильні, розміщені у китицеподібних суцвіттях. Пелюстки квітів в основному мають малиновий колір, рідше бувають білими, мають виїмчасту пластинку і два великих придатки при основі. Плоди цієї рослини коробочки, а цвіте вона з травня по липень.

Стрічка новин