25 команд змагалися за звання кращої

У Полтаві провели відкритий міський фестиваль робототехніки «Роболаб». Були учасники з Горішніх Плавнів, Кременчука, Лозової, Запоріжжя, Добровеличківки тощо. На фестивалі учасники змагалися у категоріях «Бездоріжжя» та «Тріатлон». Оцінювали юних техніків 9 суддів.

Стендова виставка робіт гуртків, шкіл та позашкільних закладів освіти, та змагання із робототехніки. Усе це цього дня у залі МБК. Тут змагаються юні техніки. «Роболаб» – фестиваль такого формату проводиться вперше. 

Владислав Кушніров, засновник студії STEAM-освіти «Технолаб», один з організаторів фестивалю

- Роботів конструюють готових, але змагання – одне із найскладніших. Воно називається «тріатлон». Один робот, одна база повинен виконати три завдання. База повинна бути незмінна, а можуть навішуватися або додаватися елементи та маніпулятори. Все – в залежності від змагання.

Змагання роботів відбуваються на спеціальних конструкціях, які виготовили спеціально для фестивалю. «Бездоріжжя» – це смуга довжиною 2 м, яка імітує полігон та підйоми. У «Тріатлоні» – три види змагань: метання кульки, похила площина і човниковий біг.

Оцінють учасників відповідно до категорії. 

Владислав Кушніров, засновник студії STEAM-освіти «Технолаб», один з організаторів фестивалю

- Човниковий біг, коли робот повинен доїжджати до лінії та повертатися назад. Там іде по часу проходження траси. Похила площина, коли робот повинен заїхати на площину під певним градусом, то там взяття чи не взяття цієї висоти на певну відстань. І метання м'ячика - відповідно, наскільки далеко робот кине, наскільки йому балів і зарахується.

Учасники отримали дипломи за І, ІІ та ІІІ місця. А команди переможців – ще й подарунки – конструктори Lego. 

Юрій Матвієнко, начальник міського управління освіти, один з організаторів фестивалю  

- Полтава не відстає від провідних міст України, у яких опікують робототехнікою, де навчають робототехніці. Це основна мета. Хочемо, щоб захід став традиційний, щоб він сприймався на рівні тих досягнень, які роблять Горішні Плавні, Кременчук, тобто, є уже знані міста, які гучно заявили про себе.

Перші місця в усіх номінаціях посіло м. Кременчук. Полтавська команда від «Технолаб» стала другою у номінації «Бездоріжжя». 

Організатори зазначають, що фестиваль – не останній. Наступного року планують ще більш масштабне дійство. 

Стрічка новин