Один у каное

Колишній авіатор, полтавець Сергій Рудобашта виготовляє у себе в майстерні човни, які вважаються найстарішими на планеті. Про романтичне захоплення розповів і нашим журналістам.

У дитинстві батьки відвели на секцію занять шахами. Там він побачив макет літака й вмовив рідних «перевестись» у гурток авіамоделювання. Іграшкові двокрилі машини згодом змінив на справжні. А любов до небес відчув, коли під час відпочинку в Криму полетів на дельтаплані. 

Сергій Рудобашта, авіатор, майструє каное

- Я закінчив Харківський авіаційний інститут, за фахом я інженер-конструктор авіаційних двигунів, 8 років тому я працював в КБ Антонова, ми там будували гелікоптери.

Потім Сергій виготовляв  деталі для авіаційної промисловості. Проте, чоловіка завжди приваблювала робота із деревом. Подобались старовинні човни. Тож каное зробив за інструкціями з інтернету. Почав у січні. Деталі з ясеню тримаються на клеї ПВА, оброблені й спеціальною склотканиною. 

Сергій Рудобашта, авіатор, майструє каное

- Спочатку нарізають рейки. Двадцять на вісім міліметрів. Потім фрезерується паз. З одного боку випуклий, з іншого - увігнутий. І коли дві такі рейки разом склеїмо, то у нас виникає можливість їх разом обертати. Так можна робити складні форми.

Особливість каное - легкість. Бажано робити його із червоного кедру, рідкісного для України. Цей човен важить 44 кілограми. В ідеалі - 28. Лишилось зробити одне весло. Місткість - два пасажири. Й влітку Сергій планує здійснити перший сплав по Коломаку на традиційному транспорті індіанців. 

Стрічка новин