У Гадячі пройшло обласне літературно-мистецьке свято «Дивоцвіт Лесиного гаю»

Цього року відзначили 170 років від Дня народження відомої письменниці Олени Пчілки

Святкування відбулося масштабніше, ніж у попередні роки. На різних локаціях виступали народні колективи, проводилися виставки умільців, майстер-класи, фестиваль шкільних театральних  та хореографічних колективів. 

Зранку лауреати літературно-мистецької премії ім. Олени Пчілки побували на екскурсії у Гадяцькій гімназії ім. Олени Пчілки. Далі відвідали урочище «Зелений гай». На центральній же площі міста лауреатам вручили премії. У 2019 році ними стали: українська співачка, Герой України, народна артистка України Ніна Матвієнко, письменник, заслужений діяч мистецтв України Олексій Кононенко та журналіст і поетеса Любов Загоровська.

Олексій Матюшенко, голова Гадяцької  РДА

- Нам дуже приємно відзначати з 1989 року поспіль це прекрасне свято «Дивоцвіт Лесиного гаю», якому на даний момент вже 30 років. Сьогодні тут зібралися майстри народної творчості, культурні працівники. Сьогодні ми в восьме відзначили премію Олени Пчілки.

Лариса Труш, начальник відділу культури Гадяцької РДА 

- На наступний рік буде ще більше і нас гостей, ще більше тих, хто шанує і поважає, цінує, оберігає творчість нашої славної землячки, ювілярки Олени Пчілки і, звичайно ж, її знаної на весь світ донечки Лесі Українки.

Стрічка новин