«Дні науки» тепер і в Полтаві

Днями у місті пройшла всеукраїнська акція. Відбулася вона у приміщенні громадської організації «Нова Полтава». Для відвідувачів читали лекції, потім усі охочі проводили досліди, і разом з науковцями спостерігали за різними процесами. 

Офіс громадської організації «Нова Полтава». Тут зібралися науковці, організатори та зацікавлені гості. Починається захід з лекцій. Першим її читає старший науковий співробітник Інституту програмних систем Олексій Ігнатенко. Він розповідає присутнім про теорію ігор у комп'ютерних мережах. Говорить також про те, як люди приймають рішення у складних ситуаціях.

Олексій Ігнатенко, канд. фіз. мат. наук, стар. наук. співробітник Інституту програмних систем (м.Київ)

- Теорія ігор – це така область, яка досліджує, яу ми це робимо кожен день, як усвідомлюємо, як опиняємося у якійсь ситуації, де нам треба прийняти якесь рішення, робити щось так чи інакше і всі інші теж це роблять. Проводиться така взаємодія між людьми і виникає така структура, яка називається «гра». І дослідження ігор, в основному, застосовують в економіці, в економіці вони отримали суттєву оцінку – 5 Нобелівських премій.

Далі лекція з біофізики про електрику людського мозку та з фізіології рослин. Науковий співробітник Інституту фізіології Національної академії наук ім. Богомольця, нейрофізіолог Олексій Болдарєв ділиться, яка мета таких заходів.

Олексій Болдарєв, наук. співробітник Інституту фізіології Націон. академ. наук ім. Богомольця (м. Київ)

- Ціль дуже проста – привернути увагу суспільства до науки, показати людям, що наука – це цікаво, що науковці живуть поруч з ними. І, взагалі, для майбутнього країни, потрібно вкладатися в науку.

Після лекцій на всіх присутніх чекали наукові демонстрації простих експериментів. Люди могли самі подивитися у мікроскоп, спостерігали за різними хімічними, фізичними та біологічними процесами. Учасники могли потримати у руках різні інструменти, ставили питання вченим та разом з ними робили досліди. Співорганізаторка «Днів науки» у Полтаві Катерина Доровських пояснила: долучилася до організації акції недавно. Коли дізналася, що даний захід пройде і в Полтаві, дівчина запропонувала свою допомогу. Пояснює, чого найбільше не вистачає для розвитку науки в Україні. 

Катерина Доровських, співорганізатор «Днів науки» у Полтаві

- Я зрозуміла, що ми й справді маємо приділяти більшу увагу і звертати увагу на наукову діяльність, бо наскільки інтелектуальні цінності в Україні дуже зараз спостерігається інтенсивним шляхом, бо недофінансування, треба змінювати систему взагалі все фінансування, зачіпати і податкову систему.

Загалом уже 13 міст України долучилися до акції. У Полтаві ж вона пройшла вперше, Утім, за словами організаторів, не востаннє.

Стрічка новин